Nabi Avcı’dan Son Açıklamalar

Nabi Avcı’dan Son Açıklamalar Nabi Avcı’dan Son Açıklamalar ı sizlerle palaşıyoruz. BAKAN NABİ AVCI’DAN SON AÇIKLAMALAR Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı 24.02.2016 tarihinde saat 18.30’da Ülke TV’ye konuk oldu, açıklamalar yaptı ve soruları yanıtladı. Öğretmenler İçin olarak programdaki tüm başlıkları aktarıyoruz. Öğretmen Sirkülasyonu Sıkıntılı okullarda, illerde, bölgelerde çalışan öğretmenleri oralarda tutmak için tedbir alma çalışması yapıyoruz. […]

Nabi Avcı’dan Son Açıklamalar

Nabi Avcı’dan Son Açıklamalar

Nabi Avcı’dan Son Açıklamalar ı sizlerle palaşıyoruz.

BAKAN NABİ AVCI’DAN SON AÇIKLAMALAR

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı 24.02.2016 tarihinde saat 18.30’da Ülke TV’ye konuk oldu, açıklamalar yaptı ve soruları yanıtladı. Öğretmenler İçin olarak programdaki tüm başlıkları aktarıyoruz.

Öğretmen Sirkülasyonu

Sıkıntılı okullarda, illerde, bölgelerde çalışan öğretmenleri oralarda tutmak için tedbir alma çalışması yapıyoruz. Öğretmenleri oralarda tutmaya çalışacağız.

Öğretmenler Kaçmadı Biz Çağırdık

Hala öğretmenlerin Cizre, Silopi’den kaçtığı söyleniyor. Tamamen yanlış. Biz emir verdik biz çağırdık. Onların can güvenliği tehlikedeydi. Öğretmenlerimiz gelmek istemedi, gözyaşlarıyla terk ettiler. Ama gelmeleri gerekiyordu ve gördük ki haklı çıktık. Öğretmenlerin ve öğrencilerin can güvenliği önemli.

Kalifornia Olayı

Bu açıklamalar için aşağıdaki haberimiz okuyunuz. Nabi Avcı daha önceden de bu konuya değinmişti.

BAKAN NABİ AVCI’DAN AÇIKLAMALAR
Nabi Avcı'dan Son Açıklamalar
Nabi Avcı’dan Son Açıklamalar

Öğretmenler Kendini Geliştirecek

Öğretmenler kendini güncelleyecek, geliştirecek, öğrencilere faydalı olacak. Dinamik bir süreç içine gireceğiz.

Müfredat Değişecek Mi?

Talim Terbiye Kurulu olumsuz süreçlere imza atmıştı. Artık faydalı bir kurum haline geldi. 28 Şubat dönemi kalıntıları temizlendi. Ders programı yapılacak, ders kitapları üretilecek. Bilim insanları, öğretmenler bir araya gelecek kitaplar güncellenecek. Ders stratejisi düzenlemeler yapılacak. Şartlara göre güncellenir. Talim Terbiye Kurulu bunu yapar. Talim Terbiye Kurulu danışma kurulu oldu. Danışma mekanizmasıdır.

4+4+4 Sonuçları

Bunun sonucunu 12 sene sonra artı 4 yıl da üniversite toplam 16 yıllık süreç. İlkokula başlayan bir öğrencinin sonucunu 4+4+4 ün sonucunu 16 yıl sonra göreceğiz.

Öğretmen Akademisi

Kurulacak akademi öğretmenin sadece bilgisini ölçmeyecek. Mevcut öğretmenleri hizmet içi eğitime alınacak. Yeni atanacak öğretmenler Öğretmen Akademisi tarafından seçilecek. Onlar atanacak.

Aday Öğretmenlerin Süreci

Şubatta 30 bin öğretmen atadık. Bu öğretmenler hemen derse girmeycek. Bundan sonra atananlarda hemen derse, sınıfa girmeyecek. Süreç nasıl işleyecek? Bu süreç 6 ay sürecek, 3 iş günü kıdemli bir öğretmenin dersine girecek, gözlemleyecek. Kıdemli öğretmenin dersini, planlarını inceleyecek, duayen, tecrübeli öğretmenleri gözlemleyip tecrübe kazanacaklar. Kalan 2 iş gününde İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin yanında, şube müdürlerinin, müfettişlerin yanında eğitim bürokrasini öğrenecekler.

Öğretmen Kürtçe Öğrenecek

Aday öğretmenler yazın hizmet içi eğitim süresinde çevre şartlarını öğrenecekler, atandıkları yerde anadilde anlaşma konusunda sıkıntı yaşamaması için örneğin esnafla, veliyle sohbet, tanışma süreci için kürtçe, zazaca öğrenecekler.

pkk lı Öğretmen Var, Biliyoruz

pkk propagandası yapan, terör sempatizanı olan eğitim faaliyeti dışında bulunan öğretmenler var biliyoruz. Gerekli tedbirleri alıyoruz.

Dershanelerin Durumu

Dershanelerin dönüşüm işlemleri sürüyor. Danıştayın aldığı karar ne anlama geliyor? Dershane diye kurum yok, kanunda olmayan kurum dönüşmek zorundadır. Paralel örgüt bazı mahkemeler aracılığı ile dershane konusunda farklı yorumlamalar yaparlar mı diye düşünüyorduk. Gerekli düzenlemeleri yapıp önlemimizi almıştık. Aldığımız bu önlemlerden dolayı Danıştay’da istediğimiz gibi bir karar verdi. Sorun yok. Bu kararla dershane meselesi kapanmış oldu. Danıştay haberimizi okuyunuz:

Danıştay Başvuruyu Reddetti

Dersane Danıştay Kararı
Dersane Danıştay Kararı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM