Nabi Avcı’nın Akrabası YEĞİTEK Genel Müdürü Oldu

Nabi Avcı’nın Akrabası YEĞİTEK Genel Müdürü Oldu Tepkiler Gelmeye Başladı. Ahmet Onur AK, YEĞİTEK Genel Müdürü oldu. Geçtiğimiz ay MEB YEĞİTEK Genel Müdürü  Dinçer Ateş Müsteşar Yardımcılığına getirilmişti. MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) koltuğuna Bakan Danışmanı Ahmet Onur AK getirildi. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yeğeninin eşi olan Ahmet Onur AK, YEĞİTEK Genel Müdürü oldu. Sözcü’nün haberine göre CHP […]

Nabi Avcı’nın Akrabası YEĞİTEK Genel Müdürü Oldu

Nabi Avcı’nın Akrabası YEĞİTEK Genel Müdürü Oldu Tepkiler Gelmeye Başladı.

Ahmet Onur AK, YEĞİTEK Genel Müdürü oldu.

Geçtiğimiz ay MEB YEĞİTEK Genel Müdürü  Dinçer Ateş Müsteşar Yardımcılığına getirilmişti. MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) koltuğuna Bakan Danışmanı Ahmet Onur AK getirildi. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yeğeninin eşi olan Ahmet Onur AK, YEĞİTEK Genel Müdürü oldu.

Sözcü’nün haberine göre CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, 2014 yılında iktidardaki isimlere yakınlıklarıyla yükseldiğini öne sürdüğü 85 kişilik bir torpil listesi açıkladı. Koç’un açıkladığı bu listede Ahmet Onur Ak’ın, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yeğeninin eşi olduğu “KOSGEB’te işe başlatıldığı ve hâlihazırda Bakan Danışmanı olarak görev yaptığı ifadeleri yer alıyordu.

“BAKAN NABİ AVCI’NIN İFTİHAR ETTİĞİ KURUM YEĞİTEK”

Ahmet Onur Ak, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın övgüyle bahsettiği YEĞİTEK Genel Müdürlüğü’ne atandı.

Avcı, “Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün eğitim alanında dünyanın en nitelikli ürünlerini gerçekleştiren kurum olduğunu belirterek, millî kuruluşumuz haline gelen ‘Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’ ile iftihar ediyoruz ” demişti.

YEĞİTEK Genel Müdürü Ahmet Onur AK Kimdir?

1980 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Ankara’da tamamladı.  Hacettepe Üniversitesi Dokümantasyon ve Enformasyon Bölümünden 2005 yılında mezun oldu. 2010 yılında Gazi Üniversitesi Bilişim Sistemleri Bölümünde yüksek lisansını tamamladı.

Üniversite öğrenciliği yıllarında kendi kurduğu bilgisayar firması ile iş yaşamına başlayan Ak, 2003 yılında Ahmet Yesevi Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemleri Ankara temsilcisi oldu. Mezun olduktan sonra, yine özel sektörde Bilgi İşlem Müdürlüğü yaptı. 2006 yılında çalışmaya başladığı KOSGEB’de (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) Uzmanlık derecesini aldı. Bu süreçte Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması, Kobi Akademi Projesi, Balkan Ülkeleri ve Türkiye’de Küçük İşletmeler Yasası’nın Uygulanması gibi ulusal ve uluslararası projelerin yürütülmesinde de görev aldı.

2013 yılında Millî Eğitim Bakanlığında, Bakan Danışmanı oldu ve danışmanlığı süresince özellikle FATİH Projesi ile ilgilendi. Biri yüksek lisans, diğeri uzmanlık tezi olmak üzere bilişim alanında iki tezi bulunan Ahmet Onur Ak, hâlen TÜBİTAK Açık Kaynak Kod Danışma Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

Almanca ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.  Evli ve bir çocuk babasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM