Necmettin Yılmaz öğretmen pkk tarafından neden kaçırıldı ve şehit edildi

Gümüşhaneli öğretmen Necmettin Yılmaz görev yaptığı Şanlıurfa’dan memleketine giderken Tunceli Pülümür karayolunda yolu kesildi. Terör örgütü pkk tarafından kaçırılan Necmettin öğretmenimizin arabası kurşunlandı ve ateşe verildi.

Necmettin Yılmaz öğretmen pkk tarafından neden kaçırıldı ve şehit edildi

Necmettin Yılmaz öğretmen pkk tarafından neden kaçırıldı ve şehit edildi

Yaklaşık bir ay kendisinden haber alınamayan Necmettin Yılmaz öğretmenin neden kaçırıldığı hakkında şu ana kadar yetkili makamlardan bilgi verilmezken, öğretmenimizi şehit eden örgütün haber kaynakları günler öncesinde Necmettin Yılmaz’ı öldürdüklerini açıklamıştı.

pkk 21 HAZİRANDA AÇIKLADI

16 Haziran günü kaçırıldığı basında yer alan Necmettin Öğretmenimizin 16 Haziran günü şehit edildiği terör örgütü tarafından açıklanmıştı. Örgüte yakın internet siteleri ve basın organlarında yer alan bilgilere göre Necmettin Yılmaz öğretmen 16 Haziran günü Dersim’in bir köyünde öldürüldü.

Halk Savunma Güçleri (HPG) tarafından yapılan açıklamada;

“Dersim’de gerilla güçlerimizin yerlerini ve hareket tarzlarını ihbar eden ve düşman ile işbirliği içinde olan Necmettin Yılmaz isimli şahıs 16 Haziran günü Dersim’e bağlı Zaxge köyü yakınlarında cezalandırılmıştır.”

İfadeleri kullanılmıştı. Burada yapılan açıklamaya göre pkk öğretmeni kaçırmayı planladı. Necmettin Yılmaz öğretmenimiz örgüt tarafından bilinçli olarak kaçırıldı ve şehit edildi. Ancak Tunceli’de teröristlerin yerlerini ve hareket tarzlarını ihbar ettiği söylenen açıklamada bir çelişki var. Necmettin öğretmen Şanlıurfa’da görev yapıyor. Kendisi Giresun’un Torul ilçesinden. Tunceli ile belirtilen hususun Necmettin Öğretmenle ilgisi gözükmüyor. Burada örgüt hedef şaşırtıyor.

REFERANDUM SIRASINDA TEHDİT EDİLDİ

anindahaberler.com.tr sitesinde öğretmen Necmettin Yılmaz neden kaçırıldı haberi yer aldı. Haberde Necmettin Yılmaz öğretmenin son yapılan Referandum seçimlerinde sandık başkanı olarak görev yaptığı, görev yaptığı yerde oy kullanma sırasında oradakilerle oy kullanma konusunda sorunlar yaşandığı ve Necmettin Yılmaz öğretmenin pkk sempatizanı kişilerce tehdit edildiği bilgisi yer aldı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Çiftçibaşı köyünde müdür yetkili sınıf öğretmeni olarak görev yapan Necmettin Yılmaz, 2017 Referandum seçimlerinde  görev yaptığı ilçede farklı bir köyde sandık başkanı olarak görevlendirildi. Siverek ilçesine bağlı Emek köyünde sandık başkanı olan Necmettin Yılmaz öğretmen, köyden seçmenlerden bazılarının açık oy kullanmak istemesi, köyde olmayan başka yerde yaşayan kişilerin yerine oy kullanılmak istenmesi üzerine bu kişilerle tartışma yaşadı. Usulsüz oy kullanmaya izin vermediği belirtilen şehit öğretmenimiz Necmettin Yılmaz ile bir siyasi partinin il genel meclisi üyesi kişi ile tartıştığı, tartışmadan sonra il genel meclis üyesi kişinin öğretmenin görev yaptığı köyün muhtarını arayarak “Necmettin Yılmaz’a bir şey söyle, bize kolaylık göstersin, zorluk çıkartıyor, sonu iyi olmayacak” gibi cümleler sarfettiği belirtildi.

Referandumda yaşanan bu olaylar sırasında Necmettin Yılmaz öğretmen durumu Jandarmaya aktardı, Jandarmanın müdahalesi ile seçimlerde oy kullanma düzeni sağlandı. İl Genel Meclisi Üyesi kişi olay yerinde Necmettin Yılmaz öğretmeni tehdit ederek “bu işin burada bitmediği” gibi sözler sarfetti.

ogretmenlericin.com olarak Gümüşhane Haber Gazetesi ve Anında Haberler ekibi tarafından yapıldığı belirtilen bu araştırmanın ve bilgilerin Savcılık ve yetkili makamlar tarafından araştırılması ve bahsi geçen öğretmenimizi tehdit eden il meclis üyesi başta olmak üzere tüm kişiler hakkında yasal işlem başlatılmasını istiyoruz. Necmettin öğretmen neden şehit edildi, terör örgütü pkk öğretmenimizi neden kaçırdı, bu işleri bu noktaya getiren teröristler kimler cezalandırılmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Altını ciziyorum çok net söylüyorum çiftçibaşı muhtarı referandumda HDP için çalıştı ama il meclis üyesi zaten AKpartılıydı AKPARTİLİ bu işi yapmaz peki kim yapar ALTINI CİZİYORUM HDP YAPAR VE TAHMİNİM NECATİN YILMAZ CHPlıydi.

  2. Acik oy kullanilmasina izin vermedigi icin PKK ogretmen vurdu oylemi ? Bide urfa gibi akpnin guclu oldugu yerde her sandikda olulda devletin polisi askeri oldugu yerde PKK acik oy kullanacak… bu sebeb pek inandirici degil, bu olay gercek olsa bile bu yuzden adam mi vurulur

  3. Yaptığınız haber için sizi tebrik ediyorum. İşin özüne değinmişsiniz. Kesinlikle incelenmeli. Zaten bütün mesele bu. Terörün kökü böyle kazınır. Dağdaki katiller talimatı nerden alıyorsa, o talimatı verenler de o katillerle birlikte cezalandırılmalı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM