Ödenek yok para yok diyerek mazeret üretmeyeceksiniz!

Doç. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu MEB Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Müsteşar Yardımcısı son dönemlerde İl Milli Eğitim Müdürlükleri’ne gönderdiği elektronik postalarla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Ödenek yok para yok diyerek mazeret üretmeyeceksiniz!

Ödenek yok para yok diyerek mazeret üretmeyeceksiniz!

MEB Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu İl Milli Eğitim ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdiği elektronik iletide öğrenci lavaboları ve okul tuvaletleri konusunda yetkilileri uyardı ve gerekenlerin yapılmasını acilen talep etti.

YAZIN YAPIN DENİLDİ

Doç. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu imzalı gönderilen mesajda daha önceden okullara ve milli eğitim yetkililerine verilen talimat hatırlatıldı. Yaz tatili başlamadan yetkililerden yaz tatili süresince okulların lavabo ve tuvalet onarım işlemlerinin yapılmasının istendiği belirtilirken bazı okullarda hala bu konuda adım atılmadığının görüldüğü ifade edildi. Müsteşar Yardımcısı, kendisinin de gezdiği bazı okullarda lavabo ve okul tuvaletlerinin sorunlu olduğunu, bu sorunların acilen giderilmesi gerektiğini ifade ederken, ödenek bulunmaması gibi mazeretlerin söylemlerin ileri sürülmesini eleştirerek, okul içerisinde yer alan lavabo ve tuvaletlerin sıkıntılı olması durumunda vatandaşların gözünde bu durumun kamuda memnuniyetsizlik oluşturacağının altını çizdi.

GÖNDERİLEN E-POSTA

Gelişme çağında olan öğrencilerimizin tuvalet ve lavabo ihtiyacı, sağlık ve temizlik açısından olduğu kadar derslerinde başarılı olmaları açısından çok ama çok önemlidir.
Yaz tatilinin başlangıcında bu konuda gerekenleri yaz tatilinde yapılması, tıkalı-arızalı- kapısı ve havalandırması yetersiz  tuvalet ve lavabo kalmamasını istedim ve büyük oranda giderildi.
Ancak başta büyük şehirler olmak üzere hala velilerimizden ve bizzat yaptığım okul ziyaretlerinde arızalı durumun uzunca bir süredir devam ettiğini görüyorum.
Bu durumun makul sürenin ötesinde sürmesi, bir çok konuda harcamalar yapılırken bu konuda ödenek ve benzeri bulunmadığı hakkında söylemler, mazereteler, gerekçeler ileri sürülmesi  devlet okullarından vatandaşın soğutulması, kamudan memnuniyetsizlik oluşturulması anlamında yorumlamaya açıktır.
Bu nedenle lütfen ve derhal, acilen gereğinin yapılmasını önemle istirham ederim.

Doç. Dr. Mustafa Hilmi ÇOLAKOĞLU
MEB Müsteşar Yardımcısı

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM