Öğrencilere ders saatleri içinde ve bulunduğu sınıfta İYEP uygulanacak

Milli Eğitim Bakanlığı İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) kapsamında yeni bir uygulamayı hayata geçiriyor. Öğretmenler İYEP’e kalan öğrencilere kendi sınıflarında ve ders saatlerinde uygulamaya yapabilecek.

Öğrencilere ders saatleri içinde ve bulunduğu sınıfta İYEP uygulanacak

Öğrencilere ders saatleri içinde ve bulunduğu sınıfta İYEP uygulanacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından İYEP e-Okul modülüne yeni bir duyuru ekleniyor. Buna göre öğretmenler İlkokullarda Yetiştirme Programı kapsamında öğrenci belirleme aracına (ÖBA) kalan öğrencilere kendi ders saatlerinde ders verebilecek. Ancak bu şekilde yapılacak uygulamaya öğretmenlere ek ders ücreti ödemesi yapılmayacak.

İYEP’TE KENDİ SINIFINDA UYGULAMA

Bu yeni uygulamayla öğretmenler geriden gelen daha doğrusu İYEP’e kalan bu öğrencilere İYEP uygulamasını sınıfta normal ders zamanlarında yerine getirebilecekler. Milli Eğitim Bakanlığının İYEP modülünde İYEP Öğrenci İşlemleri kısmında yer verdiği açıklama;

iyep öğretmen görevlendirmesi
İYEP duyuru

İlgili not;

NOT: KENDİ SINIFINDA İYEP ALACAK” seçeneği seçildiğinde öğrenci için ders saatleri içinde ve bulunduğu sınıfta İYEP uygulanır, planlama buna göre yapılır.-Bu şekilde yapılan planlamalar için sınıf öğretmenine ek ders ücreti ödenemez.

Peki bu nasıl olacak ve neden yapılacak?

İYEP’e kalan öğrenciler belirlendi, İYEP’e öğretmen görevlendirmeleri gerçekleştirildi. Ancak bazı illerde ve ilçelerde İYEP’e kalan öğrencilere öğretmen görevlendirilmesi çeşitli nedenlerden dolayı yapılamamış olabilir. (Örneğin taşımalı okullar) Bu öğrencilere farklı zamanda ve sınıfta İYEP uygulaması mümkün olmadığından ancak İYEP kazanımlarını da kazanmaları gerektiğinden kendi sınıfında öğretmeni tarafından planlama yürütülmesi gerekmektedir.

İYEP modül tamamlama, İYEP devamsızlık işlemleri sunum dosyası için TIKLAYINIZ

İYEP Tokat İl Temsilcisi Veysel Kul tarafından hazırlanan modülle ilgili video;

İYEP ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için aşağıdaki yazıya göz atınız;

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM