Öğrencilere yardımcı kaynak aldıran öğretmenlere soruşturma açılacak

Öğrencilere yardımcı ders kitabı aldırmak yasak. MEB öğretmenleri ve yöneticileri uyardı. MEB kendi belirlediği kitaplar haricinde öğrencilere, velilere zorla kitap aldıranlar hakkında idari işlem başlatılacağını açıkladı.

Öğrencilere yardımcı kaynak aldıran öğretmenlere soruşturma açılacak

Öğrencilere yardımcı kaynak aldıran öğretmenlere soruşturma açılacak

MEB bu konuda personelini tekrar uyardı. Öğretmenler öğrencilere ve velilere yardımcı kaynak aldırmayacak, öğrencilere yardımcı kaynak aldıran öğretmenler hakkında yasal işlem başlatılacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) illere gönderdiği yazıda MEB Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliği‘ni hatırlatarak yardımcı ders kitap yasağını hatırlattı.

YARDIMCI DERS KİTABI YASAK

MEB personeli öğrencilere Bakanlığın belirlediği ders kitapları haricinde ekstra bir kaynak aldıramayacak. MEB önceden de yapmış olduğu duyuruları işaret ederek, yabancı dil derslerine yönelik öğretmenlerin öğrencilere yardımcı kaynak aldırdığını belirtti. Yardımcı kaynaklardan öğretmenlerin ödev vermesinden dolayı öğrencilerin bu kaynakları alma mecburiyetinde kaldıklarını belirten MEB, velilere zorla bu kaynakların aldırılmamasını ifade etti.

REKLAM YASAK

MEB, kendi belirlediği ders kitapları dışında başka kaynakların kullanılmamasını, bunların reklamının yapılmasının da yasak olduğu vurguladı. Öğretmen ve yöneticilerin öğrencilere zorla yardımcı kaynak kullanması davranışı içerisinde olması halinde gerekli idari işlemin başlatılacağı ifade edildi.

MEB’in yardımcı ders kitaplarının yasak olması hususunda illere gönderdiği resmi yazı için TIKLAYINIZ

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında İlkokullarda Okutulacak Ders Kitapları ve Oraöğretim Ders Kitapları İçin TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

 1. Devletin verdiği kitapların içeriği bomboş.bu çocuklar hangi kaynaktan çalışacak.özel okulda böyle bir yasak yokken devlette okuyanlar özelde okuyan aynı sınava tabi olması haksızlık.ya devlet verdiği kitapları özenli hazırlayacak yada bu yasağı kaldıracak.

 2. özel okullar istediği kitabı okutsun devlete giden bizim çocuklarımız eksik kalsın.sınavlarda nasıl mücadele edecek?buna 2. sınıf muamele denir.

  • artık öğretmenlerin cebine para girmeyecek öğretmenler çıkarı için öğrencilere kitap aldırıyor…
   DEVLETİN VERDİĞİ KİTAPLAR BOŞ DİYENLERDE VELİ DEĞİL KİTAPÇI DIRLAR DİKKATE ALMAYIN…

   yıllardır öğrencileri sömüren öğretmenlere dur diye bildiler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM