Öğretmen adayları 40 bin ek atama için hükümete ve MEB’e seslendi

Öğretmen adayları hükümetten ek atama istiyor. 40 bin ek atama için seslerini duyurmaya çalışan öğretmen adayları sendikaların desteği ile birlikte basın açıklamasında bulundu.

Öğretmen adayları 40 bin ek atama için hükümete ve MEB’e seslendi

Öğretmen adayları 40 bin ek atama için hükümete ve MEB’e seslendi

Ankara Kurtuluş Parkı’nda toplanan atama bekleyen öğretmenlerin grup üyeleri basın açıklamasında bulundu. Açıklamadan önce şehit öğretmenler için bir dakika saygı duruşunda bulunuldu ve arkasından İstiklal Marşı okundu. Öğretmen adaylarına Türk Eğitim-Sen’den ve Anadolu Eğitim-Sen’den destek geldi.

AÇIK ATAMA BEKLEYENLERLE KAPATILSIN

40 bin ek atama için bir araya gelen öğretmen adaylarına destek veren Türk Eğitim-Sen, genel merkez yöneticileri ile basın açıklamasına katıldı. Türk Eğitim-Sen Genel Sekreteri Musa Akkaş, Genel Başkan Yardımcılarından Cengiz Kocakaplan ve Selahattin Dolgun basın açıklamasında yer aldı. Türk Eğitim-Sen adına açıklama yapan Genel Sekreter Musa Akkaş öğretmen açığının sözleşmeli öğretmenler yerine kadrolu atama bekleyen öğretmenlerin atanması ile kapatılması gerektiğini belirtti.

Türk Eğitim Sen Genel Sekreteri Musa Akkaş

EK 40 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI HAKLI BİR TALEPTİR

Anadolu Eğitim Sendikası da atama bekleyen öğretmenlerin basın açıklamasında destek verirken sendikanın Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici yaptığı açıklamada öğretmen adaylarının istediği 40 bin ek atama talebinin haklı bir talep olduğunu ifade etti. 2017 KPSS puanıyla hala atama yapılmadığını belirten Öğretici “Öğretmen atamalarında mülakatın kaldırılarak KPSS puan üstünlüğüne göre atama yapılması; Kadrolu, sözleşmeli, geçici, ücretli ayrımının kaldırılarak tüm öğretmenlerin KADROLU olarak görev yapması en büyük talebimiz ve mücadelemizdir.” dedi.

AES Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici

BÜYÜK SORUNLAR OLUŞTU

Atama bekleyen öğretmen adayları adına açıklama yapan grup üyelerinden Yunus Emre Öğür açıklamasında “Öğretmen atamalarında yapılan mülakat, sözleşmeli öğretmenlik gibi uygulamalar, öğretmenlerin sorunlarına çare olmamakta, aksine daha büyük sorunlara neden olmaktadır. Bizler artık daha büyük sorunlara yol açan birtakım uygulamalar yerine, öğretmenlerin sorunlarına kalıcı çözüm bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim