Öğretmen çift düğüne harcanması gereken parayla 156 çocuğu giydirdi

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde yaşanan olay hem takdir topladı hem de duygulandırdı. ogretmenlericin.com olarak bu haberi paylaşmayı görev bildik.

Öğretmen çift düğüne harcanması gereken parayla 156 çocuğu giydirdi

Öğretmen çift düğüne harcanması gereken parayla 156 çocuğu giydirdi

Hatay Reyhanlı’da evlenen öğretmen çift düğün yapmadı, sade bir nikahla evlenen öğretmen çift düğün için harcamaları muhtemel parayı ise yetim çocukların giydirilmesinde kullandı. 156 yetim çocuk öğretmen çift tarafından giydirilmiş oldu. Düğün bütçesini yetim çocuklara harcayan öğretmenler yaptıkları bu vefa ve hayır için açıklama yaptılar.

KARDEŞİ VEFAT EDENLER DÜĞÜN YAPMAZLAR

Suriyeli öğretmen Ela Kavas, Suriye’de yaşanan olaylarda annesini bombalı saldırıda kaybetti. kardeşi ve babası ile birlikte Hatay’ın Reyhanlı ilçesine yerleşen öğretmen Ela Kavas burada Türkçe öğretmeni Mustafa Şanverdi ile tanıştı ve Suriyeli öğretmen ile Türk öğretmen evlilik kararı aldı. Ancak Suriye’de yaşanan olaylarda yüzlerce Suriyelinin ölmesi ve halen olayların sürmesi nedeniyle öğretmen çift düğün yapmama kararı aldı. Suriyeli öğretmen Ela Kavas, Suriye’de vefat edenleri kardeşi olarak gördüklerini belirterek, kardeşi ölenler düğün yapmazlar dedi.

156 YETİM ÇOCUK İÇİN YARDIM YAPILDI

Düğün yapmayan çift sade bir nikah ile evlendi. Düğün yapılması halinde harcanacak muhtemel bütçeyi de 156 yetim çocuk için harcama kararı alan öğretmenler Reyhanlı’da bulunan Suriyeli yetim çocukların olduğu barınma merkezinde 156 çocuğa kıyafet, giyim konusunda yardım etti. Toplamda 156 yetim çocuğu giydiren çift yaptıkları bu davranıştan dolayı mutlu olduklarını belirttiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. öğretmenlerimizi kutluyor. ömür boyu mutluluk diliyorum. yapmış oldukları bu fedakarca davranış umarım insamıza örnek teşkil eder. coyrafyamızın yaşamış olduğu bu olumsuzlukları içerisinde böylesi anlamlı haberlerin oluşu bizi gerçekten gururlandırdı. ben bir reyhanlılı ve bir öğretmen olarak meslektaşlarımı bir kez daha kutluyor ömür boyu mutluluklar diliyorum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM