Öğretmen karne görüşü, sene yolu karne öğretmen görüşü örnekleri

2016-2017 eğitim öğretim yılının sona ermesine az bir süre kaldı. Sene sonu karneler dağıtılacak.

Öğretmen karne görüşü, sene yolu karne öğretmen görüşü örnekleri

Öğretmen karne görüşü, sene yolu karne öğretmen görüşü örnekleri

Eğitim öğretim yılında ara dönemde ve yıl sonunda iki defa verilen öğrenci karnelerinde karne öğretmen görüşü elektronik olarak e-okul üzerinden girilmektedir. Öğrenci karnelerinde öğrencinin bir yıl içerisinde, dönem içerisinde yaptıkları her şeyin kısa bir özeti olan karne görüş kısmında zayıf öğrenciler için, orta düzeyde olan öğrenciler için ve durumu iyi olan öğrenciler için karne görüşleri girilmektedir.

ÖĞRETMEN KARNE GÖRÜŞLERİ

ogretmenlericin.com olarak derlediğimiz 2017 yılı öğretmen karne görüşü örnekleri dosyası karneye öğrenciler hakkında bilgi girecek öğretmenlere yardımcı olacaktır. Her öğrencinin özellikleri farklıdır. Dersleri zayıf olan öğrenci ile dersleri iyi olan öğrenciye aynı karne öğretmen görüşü girilmemelidir.

Öğretmen karne görüşleri dosyasını görüntülemek ve indirmek için TIKLAYIN
Karne öğretmen görüşü örnekleri 2.dosya İNDİR

İLKÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ

Millî eğitim bakanlığı okul öncesi eğitim ve ilköğretim kurumları yönetmeliği içerisinde karne ile ilgili yapılması gereken iş ve işlemler detaylı olarak anlatılmıştır. Yönetmelikte Gelişim raporu ile öğrenci karnesi başlıklı bölümde 30.maddede yer alan karne bilgisi;

Gelişim raporu ile öğrenci karnesi
MADDE 30 –
(1) Okul öncesi eğitim kurumlarında Okul Öncesi Eğitim Programı doğrultusunda hazırlanan çocuğa yönelik Gelişim Raporu, her dönem sonunda e-Okul sistemine işlenerek bir örneği veliye verilir. Gelişim raporuna pedagojik olmayan ve gizliliği gerektiren bilgiler işlenmez.
(2) İlköğretim kurumlarında;
a) Öğrencilere, e-Okul sistemindeki bilgiler esas alınarak her dönem sonunda karne verilir. Karnede, öğrencinin derslerdeki başarısı ile sosyal etkinlik çalışmaları ve okula devam durumu gösterilir. İlkokul karnesinde davranış ölçütlerine göre öğrencilerin gelişim düzeylerine de yer verilir.
b) Öğrenci karneleri e-Okul sisteminde yer alan puan çizelgeleri bilgilerine göre birinci ve ikinci dönem sonunda düzenlenir. Öğrencilere dağıtılan karneler geri alınmaz. (Değişik cümle:RG- 25/6/2015-29397) Karnelerde elektronik imza kullanılabilir ve karneler e-Karne olarak da düzenlenebilir.

ORTAÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ

Millî eğitim bakanlığı ortaöğretim kurumları yönetmeliği Karne düzenlenmesi başlıklı bölüm Madde 68;

Karne düzenlenmesi
MADDE 68-
(1) Öğrenciler için e-Karne düzenlenir. e-Karne düzenlenmesinde aşağıdaki hususlar göz önünde bulundurulur:
a) e-Karne birinci dönemde yarıyıl tatilinden, ikinci dönemde ise yaz tatilinden önce düzenlenir. İstenildiğinde e-Karnenin onaylı bir örneği öğrenciye/veliye verilir.
b) e-Karnede başarı ve devamsızlık durumu gösterilir.
c) e-Karnede, sınıf rehber öğretmeninin öğrenciyle ilgili görüşüne yer verilir.

2017 yılı öğretmen karne görüşleri 1.dosya için TIKLAYIN
Karne öğretmen görüşü örnekleri 2. dosya İNDİR

E-OKUL KARNE ÖĞRETMEN GÖRÜŞÜ

Öğrenciler için karne görüşü girme işlemi e-Okul modülü üzerinden yapılmaktadır. Öğretmen e-okul sistemine giriş yaptıktan sonra Not İşlemleri modülüne tıklayacak. Not işlemleri sekmesinde alt sekme olarak açılan menülerden Karne Öğretmen Görüşü kısmına tıklanacak. Sonrasında gelen ekranda sınıf/şube seçilecek. Öğrenciler için  Karne Öğretmen Görüşü Bilgileri girilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim