Öğretmenime Dokunan Zihniyete Lanet Olsun!

Öğretmenime Dokunan Zihniyete Lanet Olsun! Ordu’nun Altınordu İlçesi Durugöl İlkokulu’nda öğretmen Cemil M.’ye yapılan saldırıyı ilçedeki eğitim sendikaları eylem yaparak protesto etti.. Ordu’nun Altınordu İlçesi Durugöl İlkokulu’nda önceki gün meydana gelen olayda  okulda düzenlenen sınıf veli toplantısına katılan Haluk Ö., burada çocuğunun öğretmeni Cemil M. ile tartıştı. Tartışma büyüdür ve öğretmen veli arasındaki tartışma kavgaya dönüştü. Veli Haluk […]

Öğretmenime Dokunan Zihniyete Lanet Olsun!

Öğretmenime Dokunan Zihniyete Lanet Olsun!

Ordu’nun Altınordu İlçesi Durugöl İlkokulu’nda öğretmen Cemil M.’ye yapılan saldırıyı ilçedeki eğitim sendikaları eylem yaparak protesto etti..

Ordu’nun Altınordu İlçesi Durugöl İlkokulu’nda önceki gün meydana gelen olayda  okulda düzenlenen sınıf veli toplantısına katılan Haluk Ö., burada çocuğunun öğretmeni Cemil M. ile tartıştı. Tartışma büyüdür ve öğretmen veli arasındaki tartışma kavgaya dönüştü. Veli Haluk Ö., üzerindeki tabancasını çıkardı ve tabancanın kabzası ile öğretmen Cemil M.’nin kafasına vurarark öğretmeni yaraladı. Ordu Devlet Hastanesi’nde başına 8 dikiş atılarak ayakta tedavi olan öğretmen Cemil M., karakola gitti ve şikayetçi oldu. Öğrenci velisi Haluk Ö. gözaltına alındıktan sonra ifadesinin ardından serbest kaldı.

Ordu’daki eğitim sendikaları; Türk Eğitim-Sen Ordu Şubesi, Eğitim-İş Ordu Şubesi, Anadolu Eğitim-Sen üyeleri, Aktif Eğitim-Sen Ordu İl Temsilciliği, Eğitim-Sen Ordu Şubesi üyeleri dün Durugöl İlkokulu bahçesinde bir araya gelerek olaya tepki gösterdi ve olayı kınadı. Mesleklerinin itibarsızlaştırılmasına karşı ortak ses vermek için Durugöl İlkokulu önünde basın açıklaması yaptı.

MEB, CEZALAR İÇİN CAYDIRICI OLMALI

Eğitim sendikalarından Eğitim-İş Ordu Şube Başkanı Gündüz Pala konuyla ilgili söz alarak, öğretmeni yaralayan şüphelinin serbest bırakılmasına tepki gösterdi “Cemil öğretmenimiz bir öğrenci velisi tarafından tabanca kabzası ile darp edilmiş ve alnına silah dayanarak ölümle tehdit edilmiştir. Bu saldırıyı yapanları kınıyor, öğretmene el kaldıran zihniyeti lanetliyoruz. Arkadaşımıza silahla saldıran şahıs adli makamlarca serbest bırakılmıştır. Bu gibi saldırılara caydırıcı cezalar verilmesi için Adalet ile Milli Eğitim Bakanlığı, ceza mevzuatında değişiklikler için teknik çalışma yapma kararı almalı. Meclis Milli Eğitim Komisyonu’da yasa çalışmalarına destek vermeli ve hazırlanacak teklif ile Meclis Başkanlığı’na bir an önce sunulmalıdır” dedi.

Tepki veren sendikaların arasında Eğitim Bir-Sen’in olmaması dikkat çekti.

Olumsuz hava şartlarına rağmen bir araya gelen öğretmenler, yağan yağmura aldırış etmeyen sendika temsilcileri, olayla ilgili yaptıkları açıklamanın ardından ayrıldılar.

Sözcü

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM