Öğretmenin Tahliye Kararına İtiraz Edildi

Matematik öğretmeni Bayram Ö. hakkında verilen tahliye kararına itiraz edildi.

Öğretmenin Tahliye Kararına İtiraz Edildi

Öğretmenin Tahliye Kararına İtiraz Edildi

Kayseri’de geçtiğimiz aylarda yaşanan olayda lise öğrencisi olan 17 yaşındaki Cansel Buse K.’nın ölümünde etkili olduğu iddia edilen, lise öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu ve öğrencinin intiharına neden olduğu gerekçesi ile tutuklanan öğretmen Bayram Ö. geçtiğimiz günlerde mahkeme tarafından tahliye edilmişti. Matematik öğretmeni Bayram Ö. hakkında verilen tahliye kararına itiraz edildi.

TAHLİYE KARARINA İTİRAZ EDİLDİ

Geçen hafta Kayseri’de Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada matematik öğretmeni Bayram Ö. kendisine yöneltilen ‘cinsel istismar’ ve ‘alıkoyma’ suçlarından beraat etmişti. Bu suçlardan beraat eden ancak müstehcenlik suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası verilen matematik öğretmeni Bayram Ö. tahliye edilmişti.

Vefat eden lise öğrencisi Cansel Buse K.’nın ailesinin avukatlığını yapan Avukat Kamil Avşaroğlu yaptığı açıklamada makeme tarafından verilen beraat kararınaa itiraz ettiklerini, itirazlarını belirttikleri gerekçe dilekçesinin ise Yargıtay’a yazılı olarak verileceğini söyledi.

Cansel Buse K.’nın ailesinin itirazının yanında öğretmene verilen beraat kararı ile ilgili Cumhuriyet Savcılığı ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü avukatları da mahkemeye temyiz başvurusunda bulundu.

CANSEL BUSE K. NEDEN İNTİHAR ETTİ?

Kayseri’de 19 Şubat 2016 tarihinde polis memuru olan babasının beylik tabancasıyla kafasına ateş ederek intihar eden lise öğrencisi Cansel Buse K.’nın intihar etme sebebininin matematik öğretmeni Bayram Ö. tarafından yapılan cinsel istismar olduğu iddia edilmişti. Matematik öğretmeni Bayram Ö. tutuklanarak cezaevine konulmuştu. O dönem Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise matematik öğretmeni Bayram Ö. ‘nün tutuklandığını, okul yönetiminin ise soruşturma sürecinde açığa alındığını duyurmuştu.

Karar

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM