Öğretmenler eylül seminerini istedikleri yerde alacaklar

Müsteşar Yusuf Tekin 2016 Eylül ayı mesleki çalışmalarının öğretmenler tarafından istenilen yerde yapılabileceğini açıkladı.

Öğretmenler eylül seminerini istedikleri yerde alacaklar

Öğretmenler eylül seminerini istedikleri yerde alacaklar

Öğretmenleri sevindiren haber Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin’den geldi. Yusuf Tekin twitter hesabından yaptığı açıklamada öğretmenlerin Eylül ayı mesleki çalışmalarını istedikleri yerde, memleketlerinde yapabileceklerini açıkladı.

KURBAN BAYRAMI ARASI

2016 yılı Eylül ayı mesleki çalışmalar 2016 yılı Kurban Bayramı Tatili nedeniyle bu yıl bir hafta yapılacak. Bu nedenle öğretmenlerin ve bazı sendikaların Eylül ayında yapılacak mesleki çalışmaların öğretmenler tarafından istedikleri yerde yapılması yönünde talepleri bulunmaktaydı. Öğretmenler İçin sitesi olarak öğretmenlerimizin haklı talebine biz de Öğretmenlerin Eylül seminer çalışmalarını memlekette alması durumunu dile getirmiştik.

YUSUF TEKİN SEVİNDİRDİ

MEB personel için sevindirici haber Müsteşar Yusuf Tekin’den geldi. Tekin akşam üzeri twitter hesabından yaptığı açıklamada 2016 Eylül seminer çalışmalarının istenilen yerde alınabileceğini açıkladı.

Tekin açıklamasında; her yıl eğitim öğretim yılı başında yapılan mesleki çalışmaların 2016 Eylül ayında 1-9 Eylül tarihleri arasında yapılacağını hatırlatarak, öğretmenlerden gelen taleplerin Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından onaylandığını, Eylül ayı mesleki çalışmaların öğretmenler tarafından istenilen yerde yapılabileceğini vurguladı. Tekin açıklamasında, Eylül ayı seminer çalışmalarının öğretmenler tarafından görev yaptıkları il dışında alınabilmesi için gerekli resmi yazının yarın il milli eğitim müdürlüklerine gönderileceğini ifade ederek tüm öğretmenlere başarılı ve verimli çalışma süreci diledi.

Müsteşar Yusuf Tekin’in açıklamaları için TIKLAYINIZ

ADAY ÖĞRETMENLER

Aday öğretmenler Yusuf Tekin’in bu açıklamasından dolayı merak içindeler. Aday öğretmenler eylül ayı mesleki çalışmalarını istedikleri ilde alabilecekler mi? Aday öğretmenler uyum sürecini tamamlayarak kadrolarının olduğu ilde bu ayın sonuna kadar göreve başlayacaklar ve Eylül ayı mesleki çalışmalarda diğer öğretmenlerden farkları olmayacak. Bu yüzden aday öğretmenler de Eylül ayı mesleki çalışmalarını istedikleri ilde, memleketlerinde alabilirler. Bununla ilgili durum resmi yazının yarın illere gönderilmesinden sonra netlik kazanacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM