Öğretmenler Laik, Öğrenciler Ümmetçi! Çok Tehlikeli Oldu!

Öğretmenler Laik, Öğrenciler Ümmetçi! Çok Tehlikeli Oldu! Eğitim-İş sendikası tarafından “Laiklik” konusunda bir sendikal eylem başlatıldı. Eğitim-İş üyesi öğretmenler yakalarına ‘laiklik adam olmaktır’ içeriğine sahip işaret taktılar. Ahmetli Anadolu Lisesi’nde ise 20 civarı öğrencinin yakalarına ‘Biz ümmetiz, aşk beş vakittir’ içeriğine sahip işaret taktığı iddia edildi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Eğitim-İş Sendikası Manisa Şube Başkanı sendika üyesi öğretmenlerin yakalarına ‘laiklik adam olmaktır’ ifade […]

Öğretmenler Laik, Öğrenciler Ümmetçi! Çok Tehlikeli Oldu!

Öğretmenler Laik, Öğrenciler Ümmetçi! Çok Tehlikeli Oldu!

Eğitim-İş sendikası tarafından “Laiklik” konusunda bir sendikal eylem başlatıldı. Eğitim-İş üyesi öğretmenler yakalarına ‘laiklik adam olmaktır’ içeriğine sahip işaret taktılar.

Ahmetli Anadolu Lisesi’nde ise 20 civarı öğrencinin yakalarına ‘Biz ümmetiz, aşk beş vakittir’ içeriğine sahip işaret taktığı iddia edildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Eğitim-İş Sendikası Manisa Şube Başkanı sendika üyesi öğretmenlerin yakalarına ‘laiklik adam olmaktır’ ifade eden işaret taktıklarını,  buna karşılık olarak ise Ahmetli Anadolu Lisesi’nde bir grup öğrencinin de yakalarında ‘Biz ümmetiz, aşk beş vakittir’ ifade eden işaret ile dolaştıklarını vurguladı.

Eğitim-İş Sendikası Manisa Şube Başkanı bunu yapanlar ‘Öğretmenlerimizle öğrencilerimizi karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar‘ açıklamasında bulundu.

LAİKLİK GERİLİMİ SÜRÜYOR

Manisa Ahmetli Anadolu Lisesi’nde öğretmenler ve öğrenciler ‘Laiklik‘ nedeni ile karşı karşıya getiriliyor. İddiaların sahibi olan ve CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer ile birlikte açıklamalarda bulunan Eğitim-İş SendikaManisa Şube Başkanı Cem Ok sendikalarının ‘Laiklik‘ konusunda eylem kararı aldığını, sendika eylem kararı gereği öğretmenlerin derse girerken ‘laiklik adam olmaktır’ yaka kartı taktıklarını ifade etti. Okuldaki bir grup öğrencilerin de öğretmenlere tepki olarak yakalarında ‘biz ümmetiz, aşk beş vakittir’ yazıları yer aldığına dikkat çeken Ok,  öğrencilerin yakalarında yer alan işaretin okul idarecileri  tarafından hazırlanıp öğrencilere taktırılmış olabileceğini belirtti.

KONU VALİLİĞE TAŞINDI

Eğitim-İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Cem Ok yaptığı açıklamada bu yaşanan olayı Valiliğe ileteceklerini vurguladı ve öğrencileri kullananların okullarda öğretmen ve öğrencileri karşı karşıya getirerek okullarda resmen karışıklık oluşturmaya çalıştıklarını vurguladı. 

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
eğitim-iş laik Manisa

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM