Öğretmenler sürekli kendilerini yenilemelidir, değişim ve gelişim olmalı

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yaptığı ziyarette açıklamalarda bulundu. Büyük’ün en dikkat çekici açıklaması da öğretmenler ile ilgili oldu.

Öğretmenler sürekli kendilerini yenilemelidir, değişim ve gelişim olmalı

Öğretmenler sürekli kendilerini yenilemelidir, değişim ve gelişim olmalı

Öğretmen strateji belgesi ve öğretmenlere performans sistemi gündemdeki tartışmasını korurken, MEB yetkililerinden öğretmenlerin gelişimi ve yenilenmesi ile ilgili açıklamalarda gelmeye devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük bugün İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gerçekleştirdiği ziyarette bir dizi temasta bulundu. Öğretmenlerle keyifli bir sohbet ortamında değerlendirmelerde bulunan Büyük öğretmenler hakkında açıklamalar yaptı.

ÖĞRETMEN YÖNETİCİLER DAHA BAŞARILI

Konak Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde farklı illerden gelen ve kişisel gelişim eğitime katılan öğretmenlerle bir araya gelen Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük eğitimde yer alan öğretmenlerle sohbet etti. Büyük, yöneticiler arasında sahadan gelerek her kademede görev yapmış olanların daha başarılı olduğunu vurgularken öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu, bu mesleğin seçilerek tercih edildiğini ifade etti. Sahadan gelen MEB personeli daha başarılı yönetici oluyor ifadesini kullanan Büyük, yaz tatillerinden fedakarlık yaparak hem kendileri hem de öğrencileri için yarar sağlayacak eğitimlere katılan öğretmenlere teşekkür etti.

ÖĞRETMEN YETERLİLİKLERİ ÇOK ÖNEMLİ

Milli Eğitim Bakanlığı olarak en çok önem verdikleri hususlardan bir tanesinin müfredatın yenilenmesi olduğunun altını çizen Yusuf Büyük diğer hususun ise öğretmenlerin sahip olduğu yeterlilikler olduğunu vurguladı. Öğretmenlerin değişimini ve gelişimini sağlayamadığınız takdirde eğitimde başarının da sağlanamayacağına işaret eden Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük öğretmenin mutsuz olduğu, öğretmenlerin ihmal edildiği, umutsuzluk ve başarısızlık duygularının olduğu bir ortamda başarılı olmanın da mümkün olmadığını açıkladı.

Müfredatın ne kadar iyi olursa olsun bu müfredatı en iyi şekilde öğretecek kişinin öğretmen olduğuna değinen Büyük, mevcut öğrenci kitlesinin çok farklı olduğunu sürekli gelişen öğrenen öğrencilere sahip olunduğunu belirtti. Öğretmenlerin de bu süreçte kendilerini yenilemeleri, geliştirmeleri gerektiğinin önemli olduğunu açıklayan Yusuf Büyük, açıklamalarından sonra öğretmenlerden gelen talepleri de dinledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Öğretmen seçtiği hizmetiçi eğitime dahi gidemiyor. Ebs li değilsen hizmetiçi eğitimede gidemezsin, idareci olamazsın şimdilerde artık öğretmende olamazsın , meb değil sanki parti bakanlığı , yazıklar olsun.

  2. sakın siz yenilemeyin kendinizi daha güçlü torpiller bulun hukukla savaşın hukukun arkasından nasıl dolaşılır kendinizi biraz geliştirin sonra şb md lerini nasıl korursunuz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM