Öğretmenler ve idarecilere okul yöneticilerine ilişkin anket çalışmaları

Okul Yöneticilerini Yetiştirme Süreci ile ilgili Okul Yöneticilerine İlişkin Anketler konulu resmi yazıya göre anket çalışmaları yapılacak.

Öğretmenler ve idarecilere okul yöneticilerine ilişkin anket çalışmaları

Öğretmenler ve idarecilere okul yöneticilerine ilişkin anket çalışmaları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2017 Yılı İç Denetim Programı kapsamında “Okul Yöneticilerini Yetiştirme Süreci” konusunda danışmanlık faaliyeti yürütülmektedir. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve kurumlarda görev yapan okul yöneticileri, öğretmenler, il milli eğitim müdürlükleri yöneticileri ile öğrenci ve/veya velilerin, okul yöneticilerinin yetiştirilmesi süreçlerini değerlendirebilmeleri için anket çalışmaları yapılacak.

OKUL YÖNETİCİLERİ ANKET ÇALIŞMALARI

MEB İç Denetim Birimi Başkanlığının 07.03.2018 tarih ve 663.99-E.4824387 sayılı “Okul Yöneticilerine İlişkin Anketler” konulu resmi yazıya göre anket çalışmaları yapılacak ve bu anket çalışmalarına öğretmenler de katılacak. Bakanlık tarafından kurumlara gönderilen yazı kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı anket programı E-Anket Modülü üzerinden (http://anket.meb.gov.tr), “Okul Yöneticileri Yeterliliklerine İlişkin Mevcut Durum Değerlendirmesi” ve “Okul Yöneticilerinin Yetiştirilmesi Süreçlerinin Değerlendirilmesi” anketleri erişime açılmıştır.

ANKETE KATILACAKLAR İÇİN AÇIKLAMA

“Okul Yöneticileri Yeterliliklerine İlişkin Mevcut Durum Değerlendirmesi” anketi, okul müdürlerinin mesleki gelişim gereksinimlerinin belirlenmesine yönelik tanı amaçlı bir ankettir. Eğitim yöneticilerinin yetiştirilmelerine ilişkin yöntemler geliştirmek amacıyla öncellikle yönetici yeterliliklerine ilişkin mevcut algının ölçümü için geliştirilmiştir.

“Okul Yöneticilerinin Yetiştirilmesi Süreçlerinin Değerlendirilmesi” anketi de, okul müdürlerinin mesleki gelişim gereksinimlerinin belirlenmesine yönelik tanı amaçlı bir ankettir. Bu ankette güdülen stratejik hedef, nitelikli yönetici kaynağına sahip olmak için sürekli mesleki gelişim süreçlerinin iyileştirilmesidir. Anketlerdeki önermelere ilişkin, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarında görev yapan öğretmenler, okul müdürleri, okul müdür yardımcıları ile il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde görev yapan kurum müdürleri, şube müdürleri, il ve ilçe milli eğitim müdürleri ile yardımcıları ve öğrenci ve/veya velilerin her iki ankete katılımlarının sağlanması ve önermelere ilişkin algılarını puanlamak sureti ile derecelendirmeleri beklenmektedir.

İlgili resmi yazı;

MEB anket

Okul yöneticiliği mefhumu ve yetiştirilmesi uygulamaları ile ilgili önermelerden oluşan anketlerin sonuçları toplu olarak değerlendirileceğinden, kimlik bilgileri girilmeyecektir. Çalışmalarımızda değerlendirilmek üzere kullanılacak anketin, 07 Mart 2018 ve 31 Mart 2018 tarihleri arasında öğretmen, yönetici ve diğer ilgililer tarafından doldurulması hususunda belirtilen MEB personelinin bilgilendirilmesi ve anketin süresi içinde doldurulması gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. okul yöneticilerini anketini inşallah öğrenci ve velilere doldurtmak gibi yine bir yanlışa imza atmazsınız.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM