Öğretmenlere seminerde haremlik selamlık oturun talimatına soruşturma

Mersin’in Tarsus ilçesinde yayın yapan yerel internet sitesi tarsusakdeniz.com’un haberine göre Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Eğitimde Etkili İletişim ve Ailenin Önemi adlı konferans ilçede yer alan Şehit Halis Demir Ortaokulu’nda gerçekleşti. Okul müdürünün öğretmenlere konferans sırasında kadınlar ayrı, erkekler ayrı olacak şekilde oturması talimatı verdiği iddia edildi. Okul müdürü hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün soruşturma açtığı belirtildi.

Öğretmenlere seminerde haremlik selamlık oturun talimatına soruşturma

Öğretmenlere seminerde haremlik selamlık oturun talimatına soruşturma

Mersin Tarsus’ta Şehit Halis Demir Ortaokulu’nda düzenlenen konferansında okul müdürünün haremlik selamlık oturulması yönünde verdiği talimat ilçede gündem konusu oldu. Eğitimde Etkili İletişim ve Ailenin Önemi adlı konferans öncesinde bayan öğretmenlere ve erkek öğretmenlere ayrı ayrı oturmaları için talimat verdiği iddia edilen okul müdürüne soruşturma açıldığı öğrenildi.

SENDİKALAR TEPKİLİ

Okul müdürünün verdiği bu talimata bazı öğretmenlerin tepki gösterdiği ve salonu terk ettiği belirtilirken sendikalardan da olayla ilgili kınama açıklamaları geldi. Eğitim-İş sendikası Tarsus ilçe temsilciliği tarafından yapılan açıklamada konferans için okul müdürünün haremlik selamlık talimatını kınadıkları belirtilirken, okul müdürünün bu talimatı verdikten sonra kendisine gösterilen tepkilerden dolayı salonu terk ettiği vurgulandı.

Eğitim-İş okul müdürünün verdiği talimat sonrasında salonun birçok MEB personeli tarafından terk edildiğini belirtirken, bu anlayış ve zihniyeti kınadıklarını açıkladı. Sendika açıklamasında okul müdürünün bu hareketinin suç olduğunu açıklarken, Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürülüğünün gerekli işlem yapması gerektiğine işaret etti.

Eğitim-Sen’de okul müdürünün bu hareketine karşı tepki gösterdi ve yapılan hareketi kınadıklarını vurguladı.

SORUŞTURMA AÇILDI

Yaşanan bu durumla ilgili okul müdürü hakkında Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün soruşturma başlattığı belirtilirken Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı’nın tarsusakdeniz.com’a yaptığı açıklamada gerekli inceleme ve soruşturmanın başlatıldığı ifadesini kullandığı açıklandı.

Kaynak (Haber resmi ve içerik); tarsusakdeniz.com

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Memleketi mahfettiniz be gerici-yobazlar. Bir durmadınız be… Artık miğdemiz kaldırmaz oldu edepsizliğinizi, pervasızlığınızı. Ne sapıklığınız kaldı ne hırsızlığınız ne de adaletsizliğiniz. Bir durun az dinlenin… Gün gelecek insan içine çıkacak yüzünüz kalmayacak. İnsaf yahu…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM