‘Öğretmenlerin Görevi Kutsaldır Vatan Görevi İfa Ediyor’

‘Öğretmenlerin Görevi Kutsaldır Vatan Görevi İfa Ediyor’ Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı bugün Kilis ziyaretinde Endüstri Teknik ve Meslek Lisesi’nde toplantıya katıldı. Endüstri Teknik ve Meslek Lisesi öğretmenleri ve idarecileri ile toplantıya katılan Avcı öğretmenlerin özellikle zorlu şarlarda eğitim ile sınırlı kalmadıklarını, eğitimin yanında öğretmenlerin bir nevi vatan görevi yaptığını ifade etti.  Öğretmenlerin sabahları okullarına giderek Kilis halkına devletin […]

‘Öğretmenlerin Görevi Kutsaldır Vatan Görevi İfa Ediyor’

‘Öğretmenlerin Görevi Kutsaldır Vatan Görevi İfa Ediyor’

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı bugün Kilis ziyaretinde Endüstri Teknik ve Meslek Lisesi’nde toplantıya katıldı.

Endüstri Teknik ve Meslek Lisesi öğretmenleri ve idarecileri ile toplantıya katılan Avcı öğretmenlerin özellikle zorlu şarlarda eğitim ile sınırlı kalmadıklarını, eğitimin yanında öğretmenlerin bir nevi vatan görevi yaptığını ifade etti. 

Öğretmenlerin sabahları okullarına giderek Kilis halkına devletin onlarla olduğunu hatırlattığını belirten Nabi Avcı, öğretmenlerin sadece çocuklarla değil Kilis halkı ile birlikte olduğunu vurguladı.

ÖĞRETMENLERN OMUZLADIKLARI YÜK KUTSAL

Bakan Avcı ülkenin son dönemde çok yönlü bir saldırı ile karşı karşıya kaldığını belirtirken bu saldırıların geride kalacağını ülke olarak bunları geride bırakacağımızı ifade etti.

‘Kilis halkı bu terör olaylarını herkesten daha iyi biliyor. Hepsi geçecek. Türkiye bu kara günleri, saldırıları birlik, beraberlik, dayanışma içinde aşacak. Bu yaşananların çocuklar üzerinde ne denli izler bırakacağını tahmin etmek çok zor. Eğitimciler olarak, özellikle öğretmenler olarak öyle bir gayret ve çaba sarfetmeliyiz ki en az tahribatla çocuklarımızı kurtarmalıyız. Öğretmenlerimiz sabah okulları açarak hafta başında ve hafta bitminde İstiklâl Marşı okurken; ‘merak etmeyin. Biz buradayız, devletimiz burada, öğretmeniniz burada, anne ve babalarınız burada bunu birlikte aşacağız’ vurgusu yapıyoruz. Öğretmenlerimizin olağanüstü çabası  büyük ve tarihe geçecek bir iştir.”

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı konuşmasında Suriyeli mültecilere de değindi. Brüksel’de Avrupa Konseyi Eğitim Bakanlarının katıldığı toplantıda yaptığı konuşmadan örnekler veren Nabi Avcı Türkiye’nin özellikle son dönemde eğitim ve sağlık alanlarında yaptıklarıyla destan yazdığını vurguladı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM