OHAL inceleme komisyonu başvurusu için MEB duyuru yayınladı

OHAL inceleme komisyonuna başvurular bugün başladı. Komisyona başvuru yapacak gerçek ve tüzel kişiler için Valilikler ve kurumlar tarafından duyurular yayınlanmaya devam ediyor.

OHAL inceleme komisyonu başvurusu için MEB duyuru yayınladı

OHAL inceleme komisyonu başvurusu için MEB duyuru yayınladı

OHAL komisyonuna başvuru nasıl yapılır yazımızda komisyon başvurusunu adım adım resimli olarak anlatmaya çalışmıştık. OHAL inceleme komisyonuna elektronik olarak yapılan başvuru sonrasında başvuru formu ve başvuruda belirtilen evraklar başvuru sırasında seçilen teslim birimine verilecek. Meslekten ihraç edilenler, haklarında Kanun Hükmünde Kararname ile işlem yapılanlar, kapatılan kurumlar için başvuru süreci 17.07.2017 tarihinde başlamış oldu.

KOMİSYON BAŞVURU ADRESLERİ

Valilikler tarafından yapılan duyurularda OHAL inceleme komisyonu başvuru adresleri açıklandı. Valilik aracılığı ile başvurusunu ve evraklarını komisyona gönderecek kişiler ilgili valiliğin belirttiği adrese gitmesi gerekmektedir. Meslekten ihraç edilenler nereye başvuru yapacak? Kamudan çıkartılanların başvurusu Valiliklere ya da son görev yaptığı kuruma olacak. Son görev yapılan kurumun bağlı olduğu Bakanlık başvuruları alacak.

İHRAÇ EDİLEN ÖĞRETMENLER

MEB personelleri, meslekten ihraç edilen öğretmenler OHAL inceleme komisyonu elektronik başvuru sonrasında Valilik ya da Milli Eğitim Bakanlığı kanalı ile başvurusunu yapmış olacak. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı 17 Temmuz 2017 Pazartesi günü bir duyuru yayımladı. MEB tarafından yapılan OHAL inceleme komisyonu başvuru duyurusu;

Ohal İşlemleri İnceleme Başvuruları

2/1/2017 tarihli ve 685 sayılı Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Kurulması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ve 12/7/2017 tarih ve 30122(mükerrer) sayılı Resmi Gazete´de yayımlanan Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonunun Çalışmasına İlişkin Usul ve Esaslar kapsamında yapılacak başvurular Bakanlığımız Beşevler Yerleşkesi F Blok´ta alınacaktır.

OHAL inceleme komisyonu başvurularında dört maddede istisnai bir durum bulunmaktadır;
a) Emniyet personeli valiliklere veya Emniyet Genel Müdürlüğüne,
b) Jandarma personeli valiliklere veya Jandarma Genel Komutanlığına,
c) Üniversite personeli valiliklere veya Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığına,
ç) Ceza infaz kurumlarında tutuklu ve hükümlü olarak bulunanlar ceza infaz kurumu müdürlüğüne,
Başvuru yapabilecekler. Ayrıca ihraçların dışında KHK ile kapatılan kurum ve kuruluşlar, öğrencilikle ilişiği kesilenler ve rütbeleri alınan emekli personel tarafından yapılacak OHAL inceleme komisyonu başvuruları sadece valiliklere yapılabilecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM