OHAL komisyonu yakında kurulacak. Bekir Bozdağ’dan açıklama

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ katıldığı televizyon programında gündemdeki konular hakkında açıklama yaptı ve OHAL inceleme komisyonunun ne zaman kurulacağı konusunda bilgi paylaştı. ogretmenlericin.com olarak OHAL komisyonu açıklamasını paylaşıyoruz.

OHAL komisyonu yakında kurulacak. Bekir Bozdağ’dan açıklama

OHAL komisyonu yakında kurulacak. Bekir Bozdağ’dan açıklama

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ OHAL komisyonu ne zaman kurulacak sorusuna cevap verdi. Bozdağ yaptığı açıklamada OHAL inceleme komisyonunun yakında kurulacağını düşündüğünü belirtirken, komisyonun üye seçimi ve çalışması ile ilgili hazırlıkların bitmek üzere olduğunu vurguladı. Bu konuda yetkinin Başbakanlıkta olduğunun altını çizen Bozdağ, 16 Nisan referandumundan dolayı OHAL komisyonunun kurulmasının geciktiğini belirtti.

OHAL KOMİSYONU YAKINDA KURULUR

OHAL inceleme komisyonu üyeliklerine henüz atamaların yapılmadığını açıklayan Bekir Bozdağ, komisyonun 7 kişiden oluşacağını ve 7 kişinin nereden atanacağını açıkladı. OHAL inceleme komisyonu konusunda net bir açıklama yapamayacağına değinen Bakan Bozdağ, hazırlıkların son aşamada olduğunu ifade etti. MEB personeli başta olmak üzere kamudan ihraç edilen binlerce kamu personeli için müracaat noktası olacak OHAL inceleme komisyonu için net açıklama yapmaktan kaçınan Bekir Bozdağ, OHAL komisyonunun yakında kurulacağını belirtti.

Adalet Bakanı Bozdağ’ın OHAL komisyonu hakkında son açıklama videosu;

685 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile alt yapısı oluşturulan OHAL inceleme komisyonunun henüz çalışmaya başlamadığını belirten Bozdağ, konunun Başbakan Binali Yıldırım’ın önünde olduğunu ifade etti. Bakan Bozdağ’ın son dönemde yaptığı OHAL komisyonu açıklamalarında bugün yapılan son açıklamada önceki açıklamalar gibi net bir açıklama olmamıştır.

Başabakan Binali Yıldırım ise son OHAL komisyonu açıklamasında komisyon üyeliği için (7 kişi) adayların belirlendiğini ve adaylar için soruşturma, inceleme işlemlerinin yapıldığını ifade etmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

19 yorum

 1. şu an habertürkün hazırladığı sızıntı belgeselini izliyorum…VE ARTIK GERÇEKTEN RABBİMİN ADELETİNİN TECELLİSİ İNANCIM DAHADA KUVVETLENİYOR…BENDE İHRACIM LAKİN BALYOZ ERGENEKON DAVALARINDA YAPILAN HAKSIZLIKLARA ÜZÜLÜP ALİ TATARIN İNTİHARINDA EŞİNİN AĞLAMASI.. KIZINI GÖRÜNCE AĞLAMIŞTIM..HERKES MAĞDURIYET DEMESİ FETÖYÜ DESTEKLEYENLER BU BELGESELİ İZLEYİNCE ŞİMDİ NEDEN BU DURUMLARA GELİNDİĞİ DAHA İYİ ANLARLAR ..İŞTE İLAHİ ADALET…CAN YAKAN CANININ YANACAĞI GÜNÜ BEKLESİN..HASBELKADER BU YAPININ ÇAMUR SIÇRATTIKLARI HARİÇ…ÜZGÜNÜM MALESEF BANADA ÇAMURLARI SIÇRADI…BEN MİLLİYETÇİ TÜRKİYE SEVDALISI BİR İNSANIM İNANCIM MÜSAADE ETSEYDİ ONURLU BİR DAVRANIŞLA SIKARDIM KAFAMA VATAN HAİNİ OLMAK DEMEK NE DEMEK….ŞAHINIZ GELSE BENİ VATAN HAİNİ İLAN EDEMEZSİNİZ RABBİM İZNİYLE…

 2. ihraç için şikayet ,bizden olmayan kriterken,göreve iadelerde adalet kriter olmaktan çıkmış.

 3. ohal komisyonu ismi değişsin mesela devrim mahkemeleri – istiklal mahkemeleri – engizisyon mahkemesi felan olsun zira daha kurulmadan tüm millet te o izlenimi uyandırdınız haram zehir zıkkım olsun kim bu millete bu zulmü ettiyse eladından çocuğundan torunundan dahi çıkarsın Rabbim , milletimde Rabbimde affetmesin inşallah .

 4. Adaletten,haktan,hukuktan,hukukun üstünlüğünden bahseden insanlar kendi çıkardığı kanuna bile uymuyor. Daha ne diyeyim bilmem.

 5. sayın bakan dün fetonun belkemiğiydi(o zamanlar fetö değil feto idi), bu gün fetönün bir numaralı düşmanı, yarın stalin mezardan çıkıp iktidar olsa bunlar stalinci olurlar.

  sayın bakan dün yüce milletin meclis kürsüsünde; ”sayın Bahçeli’nin haddine mi kalmış muhterem hoca efendiye laf söylemek, muhterem hoca efendi bu ülke için çalışan, bu ülkenin önemli değeridir. biz hükümet olarak okullarını, iş yerlerini denetliyoruz, hiç bir sakınca yok” demiştin.

  elbet birgün devran döner adalet gelir. geldiği vakit hakkında sırf bu konuşmandan dolayı binlerce kişi, hakkında dava açacak, diyecekler ki hani siz bunları denetliyordunuz, demek ki ya denetlemediniz ya da işinize o zamanlar öyle geliyordu.

 6. Bu açıklamalar karşısında Artık duyarsızlaştım sadece gülüyorum ve en önemlisi Allah’a havale ediyorum

 7. Sayın adalet bakanı,adalet nerede diye öyyyle bakıyo. Adalet olmadığı için bulunamıyooo. Bulunamayıncada komisyon kurulamıyooo. Yaaa.

 8. Allah razı olsun sayın bakanım!!!Çok mutlu oldum!!!Çok sevindim!!! Adalete olan inancım bir kez daha arttı!!!

 9. Kurulmasi bu kadar ağır işleyen bir komisyonun calisma hızını tahmin etmek besikteki sabiye bile zor gelmez.

 10. Daha once yaza kaldi diyen kisi ne olduysa yakinda kurulacak demeye basladi bir gun sonra kisa kaldi diyebilir

 11. OHAL komisyonu ne için kurulacak ki. Gerçek anlamda hukukun uygulanacağını nasıl anlayacağız. Bunun için toplum nasıl ikna edilecek. Sadece torpillinin iade edilececeği göstermelik iadeler için olacaksa bir anlamı olmaz ki. KOMİSYON YÜKSEK SESLE NEYİN SUÇ, NEYİN SUÇ OLMADIĞINI AÇIKLAMASI GEREKİR. Yoksa mağduriyetler çözülmez. Vicdanlar yaralı kalır

 12. Aylardır komisyon kuramayanlar bir listeyle 130 bin kişiyi ihraç ettiler.Allaha havale ediyorum

 13. Güzel ülkemde hukuk ve adaletin hayal degil gerçek olduğu…Torpilin değil liyakatin esas olduğu güzel günler görmek ne güzel olurdu…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM