Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul e-Kayıt sorgulama ekranı

Aday Kayıt Sorgulama Ekranı MEB tarafından açıldı. Anasınıfı, anaokulu, ilkokul birinci sınıf okul kayıt işlemi için ekran aktif edildi.

Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul e-Kayıt sorgulama ekranı

Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul e-Kayıt sorgulama ekranı

2019-2020 Öğretim Yılı Okul Öncesi – İlkokul – Ortaokul e-Kayıt Sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Okul kayıt yeri öğrenme ekranından öğrencinin hangi okula gideceği görülebilecek ve kayıt olması gereken okul sorgulaması yapılabilecek. Velilerin okul açılmadan önce çocuğum hangi okula gidecek sorusu da Bakanlık tarafından açığa kavuşturulmuş oldu.

OKULA KAYITLAR NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Anasınıfı, anaokulu, uygulama sınıfı olmak üzere okul öncesi eğitim, ilkokul birinci sınıf ve ortaokul kayıtları Millî Eğitim Bakanlığı okul öncesi eğitim ve ilköğretim kurumları yönetmeliği hükümleri doğrultusunda yapılmaktadır. Okula kayıt zamanı ile ilgili mevzuat hükmü;

“Okul öncesi eğitim ve ilköğretim kurumlarında yeni kayıtlar, temmuz ayının ilk iş gününde başlar. Kayıt işlemi, 25/4/2006 tarihli ve 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu hükümlerince oluşturulan ulusal adres veri tabanındaki yerleşim yeri adres bilgileri esas alınarak, e-Okul sistemi üzerinden yapılır. Kayıt işlemleri sırasında veliden herhangi bir belge talep edilmez. Kayıtlarda bir sonraki eğitim ve öğretim yılında zorunlu eğitime başlayacak çocuklar ile okulun bulunduğu kayıt alanındaki çocuklara öncelik tanınır. Başvurunun kontenjandan fazla olması durumunda veliler huzurunda kura çekimi yapılır.”

Her eğitim öğretim yılından sonra bir sonraki eğitim öğretim yılının kayıt işlemleri yönetmelik gereği okul öncesi, birinci sınıf, ortaokul kayıtları Temmuz ayının ilk iş günü itibariyle yapılmaktadır. Ancak MEB tarafından kayıt işlemi için Aday Kayıt Sorgulama Ekranı geç de açılabilmektedir.

Aday Kayıt Sorgulama Ekranı

2019-2020 Okul öncesi, birinci sınıf ve beşinci sınıf aday kayıt ekranı açıldı.

E-OKUL KAYIT SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Okul Öncesi - İlkokul - Ortaokul e-Kayıt Sonuçları
e-Kayıt

Okul Öncesi – İlkokul – Ortaokul e-Kayıt Sonuç ekranı üzerinden ilgili çocuğun T.C. Kimlik Numarası, Doğum Tarihi (gün/ay/yıl) yazıldıktan sonra sorgulama yapılır. Gelen e-Kayıt Öğrenci Okul Bilgileri ekranında öğrencinin kayıt olması gereken kayıt olacağı okulun adı, kayıt sınıfı, okulun telefonu ve adresi bilgileri yer almaktadır.

Aday Kayıt Sorgulama Ekranı
Kayıt ekranı

Öğrenci kayıt sorgulama ekranında çıkan okul öğrencini ikametgahına göre belirlenen okuldur. Öğrenci kayıtları yerleşim yeri kayıtlarına göre yapılmaktadır.

Kayıt yaşı sorgulama aracı
Kayıt yaşı öğrenme

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM