Okul sütü uygulaması 6 Şubat 2017 tarihinde başlayacak

Okul sütü programı bu yılda uygulanacak. Okullarda hayata geçirilen okul sütü uygulaması 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının ikinci döneminde uygulanmaya kaldığı yerden devam edecek. Bu süreye kadar okul sütü modülü üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirilmeyecek.

Okul sütü uygulaması 6 Şubat 2017 tarihinde başlayacak

Okul sütü uygulaması 6 Şubat 2017 tarihinde başlayacak

Okul sütü uygulama takvimi 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında ikinci dönemde başlayacak. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında okul sütü dağıtımına  6 Şubat 2017 tarihinde başlanılacağını belirtti.

2012 YILINDA BAŞLADI

Okul sütü uygulama programı 2012 yılında başlamıştı. Şu anda yaklaşık 6 milyon öğrenci okul sütü uygulamasından yararlanma şansına sahip. Okul sütü uygulaması haftada üç gün yapılmaktadır. Okul süte öğrencilere Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günlerinde dağıtılmaktadır. Geçtiğimiz yıl dağıtılan kuru üzümlerin haftalık dağıtımı ise Salı ve Perşembe günleri yapılmıştı. Bu yıl kasım ayında dağıtılmaya başlanan kuru üzümlere ek olarak ikinci dönem sütlerde dağıtılacak.

UHT SÜTLER SADE VE YAĞLI

Anasınıfı ve ilkokullarda okuyan öğrencilere dağıtılan sütler UHT içme sütü olarak bilinmektedir. Öğrencilere dağıtılan UHT sütleri sade olmakla birlikte yağlı özelliğe sahipti. Okul sütü dağıtımı 2016-2017 eğitim öğretim yılı için 6 Şubat 2017 tarihinde başlayacak. Okul sütü dağıtımı ikinci dönemin başından dönem sonu yani eğitim öğretim yılı sonuna kadar devam edecek. 2012 yılında başlayan Okul sütü uygulamanın amaçlarından birisi O öğrencilere süt içme alışkanlığını kazandırmaktır.

İLK YILLARDA SORUN VARDI

2012 yılından itibaren dağıtılmaya başlanan okul sütlerine veliler mesafeli yaklaşmaktaydı. Zaman geçtikçe velilerin bu ön yargısı azaldı. Son iki yıldır öğrencilere dağıtılan okul sütlerine talep artmaktadır.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

  1. Sayın editör hiç iade haberi vs.iki ay 3 ay 1 sene 2 sene neyse artık hiç bir şekilde iade duyumu yok mu gerçekten. Yani ben istifa ettiğim bir sendika yuzunden hayinmi oldum gercekden:((((

  2. Sayin editor nolur ihraclari gundemde tutun lutfen…perisaniz.icimiz kan agliyor sehit veriyoruz her hafta.her turlu terore bir de allahin belasi fetoye lanet olsun.allahim ulkemizi aydinliga cikar.

  3. Evet okul sütü güzel projede ihraç olan memurlar çocuklarına süt alabikiyormu buu düşünen varmı ?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM