Okullar 2 gün tatil edildi, Adıyaman’da okullara deprem engeli

Adıyaman’da son günlerde yaşanan depremler korkutmaya devam ediyor. Samsat ilçesindeki artçılar nedeniyle okullar 6 Mart ve 7 Mart tarihlerinde tatil edildi. İlk ve orta dereceli okullar Adıyaman’ın Samsat ilçesinde pazartesi ve salı günü tatil edildi.

Okullar 2 gün tatil edildi, Adıyaman’da okullara deprem engeli

Okullar 2 gün tatil edildi, Adıyaman’da okullara deprem engeli

2 Mart 2017 tarihinde Perşembe günü Adıyaman’ın Samsat ilçesinde meydana gelen 5,5 şiddetindeki deprem sonrasında artçı depremler sürüyor. Son 24 saat içerisinde Adıyaman’da 70 den fazla deprem oldu. Samsat ilçesinde ortalama 3 şiddetinde artçı depremler sürüyor. Yapılan açıklamada ise Samsat ilçesinde 6 Mart Pazartesi günü ve 7 Mart salı günü okulların tatil edildiği belirtildi.

2 BİNE YAKIN ÖĞRENCİ VAR

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya tarafından yapılan açıklamada Samsat ilçesinde öğrenim gören bin 890 öğrencinin olduğu belirtilirken, 5,5 şiddetinde olan depremden dolayı ilçede 6 okulda hasar oluştuğunu açıkladı. Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya Samsat ilçesinde ilk ve orta dereceli okulların pazartesi ve salı günü tatil edildiğini ifade etti.

ÇADIRDA EĞİTİM

Çarşamba günü ise öğrencilerin çadırlarda eğitim göreceğini belirten Kızılkaya öğrencilerin çadırlardaki eğitim süresinin yaklaşık 15 gün süreceğini açıkladı. Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD) tarafından ise 15 gün sonra oluşturulacak konteyner kentte eğitimlerin süreceğini belirten Mete Kızılkaya, artçı depremlerin bitmesinden sonra hasarlı okulların onarılacağını açıkladı. Kızılkaya açıklamasında, onarılacak okulların hemen kullanılmayacağını vurguladı.

Öğretmenler İçin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM