Okullarda düzenlenecek yardım kampanyalarında izin alma şartı

Yardım Kampanyası düzenlenmesi hakkında okullara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından resmi yazı gönderildi.

Okullarda düzenlenecek yardım kampanyalarında izin alma şartı

Okullarda düzenlenecek yardım kampanyalarında izin alma şartı

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara gönderilen resmi yazıda kurum ve okulların izin almadan yardım kampanyası düzenlememesi gerektiği belirildi ve uyarılarda bulunuldu.

OKULLARIN YARDIM KAMPANYASI

Muş Valisi Aziz Yıldırım imzalı resmi yazıda il genelinde bazı okulların, okul müdürlerinin, öğretmenlerin yardım kampanyası düzenlediği, yardım kampanyaları için herhangi bir izin almadığı hususlarına dikkat çekilirken izin almadan yardım kampanyası düzenlemenin yasal olmadığı vurgulandı.

2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 6 ve 7 maddelerine dikkat çekilen açıklamada ilgili maddeler gereği hiçbir kişi ve kurum yetkili makamlardan izin almadan yardım toplayamaz denildi. İzin almadan girişilen yardım toplama faaliyetleri ile ilgili sorumlular hakkında derhal yasal işlem başlatılacağı belirtildi.

Muş Valili yardım toplama kampanyası resmi yazı;

Yardım kampanyası

Okulların, kurumların, öğretmenler ve idarecilerin düzenleyecekleri yardım toplama faaliyetleri için merkez ilçelerde Vali’den, diğer ilçelerde ise Kaymakam’dan izin alınması gerektiği vurgulanan resmi yazıda gerekli izinlerin alınmadan yapılacak olan bu tarz faaliyetler için yasal işlem yapılacağı uyarısında bulunuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM