Okulların ihtiyaçlarının giderilmesi için her okul bütçe yönetimi olacak

Bakan Ziya Selçuk okullardan istenen bağış ücretleri konusunda gelen şikayetlere değindi ve okulların bütçe yönetimi ile izleneceğini eksiklerin giderileceğini söyledi.

Okulların ihtiyaçlarının giderilmesi için her okul bütçe yönetimi olacak

Okulların ihtiyaçlarının giderilmesi için her okul bütçe yönetimi olacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 28.10.2018 tarihinde CNN Türk ekranlarında yayınlanan Hafta Sonu programına katıldı. Bakan Selçuk birkaç gün önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kendisi tarafından açıklanan 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi hakkında gelen sorulara açıklık getirirken okullarda alınan bağışlar ve bütçe hususlarına değindi.

OKULLARDAN ALINAN BAĞIŞLAR

Program sunucusu Bakan Ziya Selçuk’a okulların aldığı bağışlardan dolayı bir şikayet durumu olduğunu hatırlattı ve bunla ilgili Milli Eğitimin çalışması olup olmadığını sordu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların temel ihtiyaçlarının Bakanlık bütçesinden karşılandığını hatırlatırken okulların bazı ihtiyaçlarının kalem olarak görülmediğini ve MEB bütçesinden karşılanmadığını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklamaları video;

Önümüzdeki süreçte okulların ihtiyaçlarının giderilmesi ile ilgili çalışma başlatılacağını ifade eden Bakan Ziya Selçuk ortaöğretim kurumlarının bir bütçesinin olduğunu ancak ilkokul ve ortaokulların buna benzer bir bütçesinin olmadığını açıkladı.

OKUL GELİŞİM PLANI İLE BÜTÇE KONTROLÜ

Öğrenci sayıları dikkate alınarak ortaöğretimde uygulanan bütçe modelinin benzerinin ilkokul ve ortaokullarda uygulanabileceğini söyleyen Bakan Selçuk, Okul Gelişim Planı ile beraber bütçe planı oluşturulacağını açıkladı. Bütün okulların gelişim planlarının ve modellerinin ortaya koyulacağını vurgulayan Milli Eğitim Bakanı Selçuk bu planlama ile birlikte her okulu online izleme fırsatı bulacaklarını ifade etti. “Hangi okulun nerede ihtiyacı varsa, okul nerede sıkıntı yaşıyorsa bu şekilde gerekli müdahale ile sorunlar giderilecek” açıklamasında bulunan Bakan Selçuk, birkaç yıl içerisinde bu çalışmaların belli bir noktaya geleceğini belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM