Okulların temizlik, yemek ve yardımcı hizmet personel ihtiyacı giderilecek

Milli Eğitim Bakanlığı 2018-2019 eğitim öğretim yılında okulların personel ihtiyacının karşılanması için kurumlara yazı gönderdi.

Okulların temizlik, yemek ve yardımcı hizmet personel ihtiyacı giderilecek

Okulların temizlik, yemek ve yardımcı hizmet personel ihtiyacı giderilecek

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 03.09.2018 tarihli 15293802 sayılı “Personel İhtiyacı” konulu resmi yazısı tüm illere gönderildi. Bakanlık okulların personel ihtiyaçlarının tespit edilmesini istedi.

OKULLARA PERSONEL GÖREVLENDİRMESİ

İlgili yazı kapsamında 2018-2019 eğitim öğretim yılında okullar ve eğitim kurumlarında çalıştırılmak üzere personel ihtiyacının belirleneceği bu yüzden ilgili dosya formatının kurumlar tarafından doldurulacak Bakanlığa gönderilmesi istendi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Valiliklere gönderilen yazı;

Okulların personel ihtiyacı MEB tarafından karşılanacak
Okulların personel ihtiyacı

Okul ve eğitim kurumlarında temizlik, yemek gibi yardımcı hizmetleri yürütecek personellerin görevlendirileceği belirtilirken okul aile birliği kapsamında çalıştırılanların da hariç tutulacağı ifade edildi. MEB konunun acil olduğunu vurguladı ve tüm yazıların 6 Eylül 2018 tarihi mesai bitimine kadar gönderilmesini istedi. Ayrıca 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 375 sayılı KHK’ye eklenen geçici 23 ve 24 üncü maddeleri ile personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı ihalelerinin sonlandırıldığı hatırlatıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim