Okulun eski müdürü okulun yeni müdürünün aracına bomba koydu

Osmaniye’nin Sumbas İlçesinde yaşanan olayda okul müdürünün aracında el yapımı bomba patladı. Araçta hasar oluşurken okul müdürünün araçta olmaması büyük bir faciayı engellemiş oldu.

Okulun eski müdürü okulun yeni müdürünün aracına bomba koydu

Okulun eski müdürü okulun yeni müdürünün aracına bomba koydu

Osmaniye’nin Sumbas ilçesinde yer alan Sumbas Binali Yıldırım Yatılı Bölge Ortaokulu okul müdürünün aracında bomba patladı. Ortaokula kısa bir süre önce okul müdürü olarak görevlendirilen Osman A. bombanın patladığı sırada aracında bulunmuyordu. Okul müdürünün aracında patlayan bomba sonucu araçta yangın çıktı, okul müdürü aracında çıkan yangını kendi imkanları ile söndürürken aracın çamurluk kısmında yer alan bir düzenek farketti.

EL YAPIMI BOMBA YERLEŞTİRİLMİŞ

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan inceleme sonucu okul müdürünün arabasına el yapımı bomba düzeneği yerleştirildiği anlaşıldı. Okul müdürü Osman A. emniyette verdiği bilgilerde okulun eski okul müdürü ile aralarında husumet olduğunu belirtti. Okulun eski müdürü olan  Nizamettin F.’nin Osman A.’ya aynı gün tehdit mesajları attığı ortaya çıkarken emniyet birimlerince yapılan kamera ve güvenlik incelemesi sonucu eski müdürün yeni müdürü arabası ile takip ettiği ortaya çıktı.

Gözaltına alınan okulun eski müdürü Nizamettin F. verdiği ifadede olayı eniştesi Ali O.’nun planladığını belirtti. Okulun eski müdürü serbest bırakılırken eniştesi tutuklandı ve Osmaniye T Tipi cevaevine gönderildi. Adli kontrol şartı ile serbest bırakılan eski okul müdürü ile yeni okul müdürünün aralarında yaşanan husumet ve ortaya çıkan sonuçlardan Osmaniye eğitim camiasının rahatsız olduğu görüldü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM