Ordu Valisi; öğretmenine kötü davranan okul müdürü ile çalışmam

Öğretmenler için aranan kan bulundu! Ordu Valisi Sayın Seddar Yavuz tarafından yapılan açıklama uzun süredir beklenen, istenen ve özlenen bir açıklama diyebiliriz. Umarız tüm mülki idare amirleri Sayın Yavuz gibi davranırlar.

Ordu Valisi; öğretmenine kötü davranan okul müdürü ile çalışmam

Ordu Valisi; öğretmenine kötü davranan okul müdürü ile çalışmam

Ordu Valisi Seddar Yavuz Kabadüz ilçesine gerçekleştirdiği ziyaret sırasında bir dizi incelemelerde bulundu. Vali Yavuz ilçe müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve muhtarlarla bir toplantı gerçekleştirdi.

BİRBİRİMİZE YAKLAŞMALIYIZ

Toplantıda konuşma yapan Ordu Valisi vatandaşla daha fazla kucaklaşılması gerektiğine vurgu yaparken vatandaşla daha fazla buluşulmasının önemine değindi. Vatandaşların  dertlerine ve sorunlarına daha fazla çare olma yükümlülüğünün olduğunun altını çizen Ordu Valisi Seddar Yavuz; “Türkiye’nin önünde çok büyük riskler ve sıkıntılar var. Bu riskleri, sıkıntıları, sorunları ancak birlik ve beraberlik ruhu içerisinde aşabiliriz.” dedi. Kişilerin siyasi görüşü, siyasi düşüncesi, ideolojisi, önceliği, tercihi, her ne olursa olsun, böyle zamanlarda birbirimize biraz daha yaklaşmamız gerekiyor diyen Vali Yavuz ideolojilerin sınıflara, kurumlara girmemesi gerektiğini açıkladı.

SINIFLARA İDEOLOJİ TAŞINMAMALI

Öğretmenler için yaptığı konuşmada öğretmenlere seslenen Vali Yavuz ideolojilerin sınıflara taşınmamasını istedi. Öğrencilerin siyasi konulardan uzak tutulmasını isteyen Ordu Valisi öğrencilerin önce fikir sahibi olmalarının önemine değindi. Ordu Valisi Seddar Yavuz tarafından yapılan açıklama;

“Sizlerden istirhamım, çok iyi bilmediğiniz siyasi konularda, eksik bilgilerle, öğrencileri yönlendirmeyin. İdeolojinizi sınıflara taşımayın. Siyasi görüşünüzü, ideolojinizi, lütfen çocuklarımızdan uzak tutun. Onlar, önce fikir sahibi olsunlar, sonra ideoloji sahibi olurlar. Cemil Meriç’in dediği gibi fikir sahibi olmadan ideoloji sahibi olanlar, deli gömleği giymiş olur. Fikir sahibi olmadan ideoloji sahibi olanlar, taraftar olur, holigan olur. Bizim, holigana da, taraftara da ihtiyacımız yok. Bizim, düşünen, sorgulayan insanlara ihtiyacımız var. Düşünen, sorgulayan, aklını kullanan, vicdanının sesini dinleyen bir nesille biz yolumuza devam etmek istiyoruz” 

ÖĞRETMENLERE KABA DAVRANMAYIN

Okul müdürlerine yönelik açıklamada da bulunan Vali Yavuz öğretmenlere okul müdürleri tarafından kaba davranılmaması gerektiğini belirtti. Öğretmenler motive edilmeli diyen Vali Yavuz, okul müdürlerinin öğretmenlerine iyi davranmasını öğretmenleri motive etmesini öğretmenlerin sorunları ile ilgilenmesini istedi. “Öğretmenine kötü davranan bir okul müdürü ile ben çalışmam.” ifadesini kullanan Ordu Valisi Sayın Seddar Yavuz gördüğü en büyük sorunlardan birisinin yukarı çıkanın aşağıdakini ezmesi olduğunu belirti.

Ordu Valisi Seddar Yavuz açıklama
Vali Seddar Yavuz

Vali Yavuz’un okul müdürlerine yönelik yaptığı konuşma;

“Öğretmenlerinize kaba davranmayın. Öğretmenine kötü davranan bir okul müdürü ile ben çalışmam. Öğretmenlerinize iyi davranacak, motive edecek, sorunlarıyla ilgileneceksiniz. Maalesef gördüğüm en büyük sorunlarından bir tanesi, yukarı çıkan aşağıyı eziyor. Öğretmen sınıfa morali yüksek girecek. Öğretmen arkadaşlarımız da görev ve sorumluluklarını bilecek ve kendini geliştirecek. Benim öğretmenim, benim il müdürüm seviyesindedir. Öğretmen arkadaşlarımıza lütfen hürmet gösterin. Bunu kaymakamımız da takip etsin. Öğretmen arkadaşlarımızın moralleri yüksek olsun ve çocuklarımızın yetişmesine konsantre bir şekilde hizmet etme noktasında gayret gösterilsin. Okul müdürlerimiz ve ilçe milli eğitim müdürlerimiz, veli memnuniyetini ölçecekler. Velilerimizle sık sık bir araya gelecekler. Çünkü, bizim beşeri sermayemiz çocuklarımız. Kime emanet ediyoruz bu çocukları size. Peki, veli verilen eğitimden memnun mu? Mutlu mu? Bunu sorgulamamız gerekir. Daha çok gayret sarf etmeliyiz. Yardıma muhtaç olan çocukların her türlü ihtiyaçları karşılanıyor. Bu konuda bir kez daha hatırlatayım ki, öğretmen arkadaşlarımız, okul müdürlerimiz, muhtarlarımız, bu konuya duyarlılık gösterecek ve hiçbir şekilde bir çocuğumuz mağdur edilmeyecek. Ordu il sınırlarında bütün çocukların ihtiyaçları karşılanacak. Ekonomik durumu yetersiz olan bütün çocuklara elimiz dokunacak, her türlü ihtiyaçlarını karşılayacağız”

VALİMİZİ TEBRİK EDİYORUZ

ogretmenlericin.com olarak Sayın Valimizi tebrik ediyoruz. Yaptığı açıklamaların tamamı eğitimin içinde yaşanan sorulardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

  1. Bu Meb bakanı bir vali kadar yok mu çıkıp 2 kelime etse.Biktik bu okul müdürlerinin cahilce konuşmalarından kaba davranmalarindan.Mudurluk kapasiteleri olmayanlar malesef iş basinda

  2. Sayın valilerimiz bir de il ve ilçe Milli Eğitim Müdürleri hakkında öğretmenlere anket yaptırsa.. Kendini (Haşa)Allah sayıp asan-kesen kendinden olmayanı insan saymayan o kadar çok müdür varki..

  3. Sayin Valim Allah sizden razi olsun. Yalniz öğretmenleri öncelikle bu hükümet in uzmemesi gerekir.Yoksa sizide uzerler. Yine de gönlümüzü aldınız.

  4. 2006 yılı Siverek kaymakamı iken bize sahip çıkan arkamızda duran sayın valim size çok teşekkür ediyorum hala aynısınız hala öğretmene sahip çıkıyorsunuz

  5. Sayin valim öğretmenim bu cumleniz bizi mutlu etti. Istedigimiz itibardi. Ama hatamiz oldugumuz zaman adaletin önünde boynumuz kildan incedir. Allah razı olsun.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk