Orhan Erdem; MEB’de açıkta bekleyen personel sayısı 7 bin

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem FETÖ soruşturmaları kapsamında açıkta bekleyenler hakkında açıklamalarda bulundu.

Orhan Erdem; MEB’de açıkta bekleyen personel sayısı 7 bin

Orhan Erdem; MEB’de açıkta bekleyen personel sayısı 7 bin

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Kırşehir’e gerçekleştirdiği ziyaretinde Valilik çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Bir dizi ziyaret için Kırşehir’de temaslarını sürdüren Orhan Erdem FETÖ kapsamında açıkta bekleyen MEB personel sayısının 7 bin olduğunu açıkladı.

7 BİN ÖĞRETMEN AÇIKTA BEKLİYOR

Fettullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması adına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da çok detaylı ve titiz incelemeler yürütüldüğünü açıklayan Bakan Yardımcısı Erdem “Milli Eğitim Bakanlığımız da çok ciddi kriterler oluşturarak personelinde bu örgüte girmiş, bir şekilde ilişkide olanları ihraç etti.” dedi. Açıkta bekleyenlerin sayısı hakkında da bilgi veren Erdem, Bakanlık ve Valilikler tarafından açığa alınan ve halen açıkta bekleyen 7 bin kişi olduğunu ifade etti.

MASUMLAR GÖREVE DÖNECEKLER

Açıkta bekleyenlerden bazıları için ByLock soruşturması yürütüldüğüne de işaret eden Orhan Erdem ” Tabii ki, masumiyeti anlaşılan bu örgütler ilişkisinin olmadığı anlaşılanlar da bakanlığımız üzerinden veya komisyon üzerinden dönecekler.” açıklamasında bulundu. Masum olduğu anlaşılan kişilerin göreve dönüşlerin komisyon üzerinden yapılmasının gerektiğini vurgulayan Erdem “Bakanlık üzerinden dönüşlerinden biz artık komisyon tarafından yapılması için sevk ediyoruz. Bu konuda bir sıkıntı olduğunu da düşünmüyorum.” dedi.

İSMET YILMAZ’IN SON AÇIKLAMASI

Açığa alınan ve açıkta bekleyen öğretmenlerin durumları hakkında geçtiğimiz ay Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bir açıklama yapmış ve açıklamasında suçlu olanların ihraç edilmesini, suçsuz olanların da iade edilmesi gerektiğini belirtmişti. Bakan Yılmaz’ın son açıklaması;

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

 1. Haklarımızı savunsunlar diye yıllardır aidatlarını ödediğimiz sendikalar ne yapıyor.
  Haklı da olsak-haksız da olsak bizlerin hakkını aramaları gerekmiyor mu?
  Bunun İçin varlar zannediyordum.
  Sadece siyasi iktidarın hizmetindeler, el pençe hazırola geçmiş bekliyorlar.
  Görevlerini yapmadıkları İçin onlardan da davacı olmamız gerekiyor.

 2. bizde inandık.iyiki ahiret var.biraz vicdan biraz iman biraz adalet yavvvvvv.hiçbirinizin ağzından hukuka yasaya uyuyormu diye duymadım yavvv.hep bize göre suçlu o kadar.değermi ahireti yakmaya

 3. Her gün haber okumaktan yoruldum.rakam verip duruyorlar.biri ciksin desin bizim izin verdiğimiz sendika suç …bende o zaman bunu sineye cekeyim.allahim nedir bu ya…saygılar.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM