Ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptırmayan öğrenciler için yazı

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Ortaöğretim Kurumlarına Kayıt Yaptırmayan Öğrenciler için resmi yazı yayınlandı.

Ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptırmayan öğrenciler için yazı

Ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptırmayan öğrenciler için yazı

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün 26.10.2018 tarihli 20438146 sayılı Ortaöğretim Kurumlarına Kayıt Yaptırmayan Öğrenciler konulu resmi yazısı ilgili eğitim kurumlarına gönderilirken Bakanlık bu konuda uyarılarda bulundu ve gerekenin yapılmasını istedi.

LİSEYE KAYIT YAPTIRMAYAN ÖĞRENCİLERİN DURUMU

Milli Eğitim Bakanlığının açıklamasında “2017–2018 eğitim-öğretim yılında ortaokul veya imam hatip ortaokulu 8’inci sınıfını başarıyla tamamlamış öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına kayıt işlemleri 17 Eylül 2018 tarihi itibariyle tamamlanmıştır. Halen kayıt olmamış öğrenciler için 28 Ekim 2018 tarihine kadar da ek süre verilmesine rağmen halen kaydı yapılmayan öğrencilerin olduğu görülmektedir.” ifadelerine yer verilirken ortaokulu bitirip liseye kayıt yaptırmayan öğrencilere e-okuldan nasıl ulaşılır hususuna da açıklık getirdi. MEB ilgili öğrencilere e-Okul Bakanlık MEM İşlemleri/İl ve İlçe İşlemleri/Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonu Kayıt Ekranı içinde bulunan; IOM14002R001 Yerleştirilemeyen Öğrenci Listesi raporundan ulaşılabilmekte olduğu hatırlatıldı.

İlgili resmi yazı;

Ortaöğretim Kurumlarına Kayıt Yaptırmayan Öğrenciler
Kayıt Yaptırmayan Öğrenciler

GEREKEN ÇALIŞMA YAPILMALI

Mesleki eğitim merkezi müdürülüklerince, raporda adı, soyadı ve iletişim bilgileri bulunan öğrenci ve velilere ulaşılarak, mesleki eğitim merkezi programları hakkında bilgi verilmesi, uygun iş yeri bulma ve kayıt konularında gerekli rehberliğin yapılarak öğrencilerin mesleki eğitim merkezlerine kazandırılması hususunda azami gayretin gösterilmesi MEB tarafından istendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM