Para karşılığında açığa alınanların isim listesinden isim sildiriyorlar

MEB ve kamu personelleri arasında gerek FETÖ gerek PKK örgütleri ile işbirliği içerisinde olan kişiler hakkında soruşturmalar sürüyor. Açığa alınan öğretmenlere para karşılığında isimlerinin sildirileceği vaad ediliyor.

Para karşılığında açığa alınanların isim listesinden isim sildiriyorlar

Para karşılığında açığa alınanların isim listesinden isim sildiriyorlar

8-9 Eylül tarihinde açığa alınan on binden fazla öğretmen bölücü terör örgütü PKK ile bağlantıları gerekçe gösterilerek MEB tarafından açığa alındı. Açığa alınan öğretmenlerden yaklaşık dokuz bin öğretmen Eğitim-Sen üyesi. Açığa alınan Eğitim-Sen üyelerine bazı gruplar tarafından para karşılığında isimlerinin sildirilebileceği konusunda teklifler geldiği Eğitim-Sen Şube Başkanı tarafından açıklandı.

DOLANDIRICILIK YAPILIYOR

Eğitim-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Keklik Gazete İpekyol’a açıklamalarda bulundu. Açığa alınan öğretmenler üzerinden para kazanmaya çalışan bazı dolandırıcıların olduğunu vurgulayan Keklik, açığa alınan MEB personelini dolandırıcılara inanmamaları hususunda uyardı. Özellikle bölgede para karşılığında isimlerini sildirdiğini belirten kişilerin söylediklerinin gerçekle bir alakasının olmadığını vurgulayan Eğitim-Sen Şube Başkanı, bize para verin isminizi açığa alınanların listesinden sildirelim diyenlerin umut tacirliği yaptığını belirtti.

AÇIĞA ALINANLARIN SON DURUMU

Açığa alınan öğretmenlerin son durumu hakkında gerek MEB tarafından gerekse yetkililer tarafından resmi bir açıklama yapılmıyor. Açığa alınan öğretmenler son gelişmeleri ve haberleri kamudan haber, öğretmen haber gibi ajanslardan, internet sitelerinden takip ediyor.

EĞİTİM BİR-SEN ÖĞRETMENLERİ KOVDU İDDİASI

Eğitim-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Keklik yaptığı açıklamada Eğitim Bir-Sen’i zan altında bırakacak açıklamada bulundu. Keklik sendika hakkında yaptığı açıklamada, açığa alınan ve yaklaşık iki yıldır Eğitim Bir-Sen üyesi olan öğretmenlerin Eğitim-Sen Şubesine geldiğini belirtirken, bu öğretmenlerin Eğitim Bir-Sen’e gittikleri halde onlarla ilgilenilmediğini ve oradan kovulduklarını iddia etti. Keklik olayla ilgili gerekirse isim de verebileceğinin altını çizerek iddia olmadığını gerçek olduğunu vurguladı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM