Seçimde görev alan öğretmenler mesleki çalışmalarını okullarında yapacak

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçiminde görev çıkan öğretmenlerin mesleki çalışmaları için MEB açıklama yaptı.

Seçimde görev alan öğretmenler mesleki çalışmalarını okullarında yapacak

Seçimde görev alan öğretmenler mesleki çalışmalarını okullarında yapacak

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 10.05.2018 tarihinde 9286561 sayılı Mesleki Çalışma konulu resmi yazı tüm eğitim kurumlarına ve okullara gönderilirken seçimde görev alacak öğretmenlerin yapacakları mesleki çalışmalar hakkında bilgi verildi.

MESLEKİ ÇALIŞMALAR VE SEÇİM GÖREVİ

Öğretmenlerin, okullarda yürütülecek meslekî çalışmaların ilk haftasını görev yaptıkları okullarda, ikinci haftasını ise istedikleri il/ilçelerde başvurularını yaparak yürütecekleri yönünde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde resmi yazı ile duyuru yapılmıştı. Cumhurbaşkanı seçimi ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olup seçimlerde görev alacak öğretmenlerin seminer çalışmalarını nerede yapacağı konusunda resmi açıklama geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü resmi yazı;

seçimde görev alacak öğretmen mesleki çalışma
Seçim görevi ve mesleki çalışma

YSK İSTEDİ

Öğretmenlere sandık kurullarında başkan ve üye olarak görev verileceğinden, seçim iş ve işlemlerinin sağlık ve düzen içerisinde yerine getirilebilmesi demokratik yaşamın temel koşulu olan seçmen iradesinin dürüst biçimde sandığa yansıması bakımından görev verilen öğretmenlerin görevli oldukları sürelerde, görev yaptıkları yerlerde bulunmaları Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından 07.05.2018 tarihli ve 154693 sayılı yazıları ile Milli Eğitim Bakanlığından talep edildi. Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü resmi yazısı ile  sandık kurullarında görevlendirilen öğretmenlerin meslekî çalışmalarının tamamını kadrolarının bulunduğu okullarda yürütmeleri gerekmekte olduğu belirtildi.

SEÇİM GÖREVİ

Bazı il ve ilçelerde seçimde görev almak isteyen öğretmenlerin listeleri Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından ilçe seçim kurullarına gönderilirken bazı yerlerde ise isteğe bağlı liste talep edilmediği ve görevlendirmelerin resen yapılacağı belirtilmişti. Seçimde görev alacak öğretmenlerin listeleri de önümüzdeki günlerde açıklanacak olup öğretmenlere seminer çalışmalarından önce tebliğ edilecektir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM