Şehidimizin ismi okula verildi, Şehit Polis Fethi Sekin İlkokulu

Dün İzmir’de düzenlenen hain terör saldırısında şehit olan polis memurumuz Fethi Sekin ve adliye çalışanı Musa Can´ın isimleri İzmir’deki okullara verildi. Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili resmi açıklama yaptı.

Şehidimizin ismi okula verildi, Şehit Polis Fethi Sekin İlkokulu

Şehidimizin ismi okula verildi, Şehit Polis Fethi Sekin İlkokulu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamada dün İzmir’de yaşanan terör saldırısında hayatlarını kaybeden şehitlerimizin isimlerinin okullarda yaşatılacağı belirtildi. İzmir Bayraklı´da yer alan Merkez İlkokulunun adı değiştirildi ve Şehit Polis Fethi Sekin İlkokulu yapıldı. İzmir Bornova´da yer alan Yeşilçam İlkokulunun ismi de değiştirilerek Şehit Musa Can İlkokulu yapıldı.

İZMİR’DE 2 ŞEHİT VERDİK

Bölücü terör örgütü PKK tarafından yapıldığı belirtilen terör saldırısında trafik polisi Fethi Sekin ve adliye çalışanı Musa Can hayatlarını kaybettiler. Saldırıda iki şehidimizin üzüntüsü tüm ülkeyi kapladı. Polis memuru olan Fethi Sekin’in hainlerle girdiği çatışma ve teröristlerin üzerine üzerine giderek canı pahasına yaptığı mücadelenin görüntüleri hepimizi göz yaşına boğdu.

ELAZIĞ’DA TOPRAĞA VERİLECEK

Polis memuru Fethi Sekin’in cenazesi İzmir’den Elazığ’a gönderildi. Yarın Elazığ’da toprağa verilecek şehidimiz için İzmir’de düzenlenen törenlere binlerce kişi katıldı ve kahraman polisimize son görevlerini yaptılar. Şehidin cenaze töreninde çocuklarının sözleri yürekleri dağladı.

CAMDAN BAKIYORDU, ŞEHİT OLDU

İzmir Adliyesi yanında yaşanan patlama ve silah sesleri sonrası camdan bakan adliye çalışanı Musa Can hayatını kaybetti. Camdan baktığı sırada başından vurulan Can adliyede mübaşir olarak çalışıyordu.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM