Şehit Haberinden Sonra Öğretmenler Odasında Halay Çeken Öğretmen!

Şehit haberini öğrendikten sonra öğretmenler odasında halay çeken ve sosyal medya oratmında terör örgütü pkk’yı öven öğretmen…

Şehit Haberinden Sonra Öğretmenler Odasında Halay Çeken Öğretmen!

Şehit Haberinden Sonra Öğretmenler Odasında Halay Çeken Öğretmen!

Başlıktan yanlış okumadınız evet bunu da görük. Bu olay Ankara’da yaşandı. İlgili öğretmenin suçlamaları arasında şehit haberini öğrendikten sonra öğretmenler odasında halay çekmek ve sosyal medya oratmında terör örgütü pkk’yı övmek.

Olayın gerçekleştiği yer Ankara Batıkent’te yer alan bir okul. Bu okulda öğretmenlik yapan Şafak A. adlı öğretmen hakkında açılan soruşturmada belirtilen gerekçeler, şehit haberinden sonra öğretmenler odasında halay çekmek, sosyal medya ortamında yaptığı paylaşımlarda terör örgütü pkk’yı övmek. Bu gerekçelerden dolayı öğretmen hakkında okul yönetimi suç duyurusunda bulundu.

 Öğretmenle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında  öğrencilerin ifadeleri ve öğretmenlerin şahitlikleri de soruşturma dosyasında yer aldı.

İlgili öğretmen Şafak A. hakkında önceden de benzer suçlamalarla ilgili soruşturma açıldığı ifade edildi. Şehir haberinden sonra öğretmenler odasında halay çeken öğretmen Şafak A’nın, bazı öğrencileri Türk bayrağı taşıdığı için ve rozet taktığı için eleştirdiği iddiaları da soruşturma kapsamında tanıklık yapanların ifadelerinde yer aldı.

Hakkında suç duyurusunda bulunulan öğretmen Şafak A. polis tarafından gözaltına alındıktan sonra Cumhuriyet Savcılığına ifade verdi. İfade verdikten sonra savcılık tarafından tutuklanması için nöbetçi mahkemeye sevk edilen Şafak A. adlı öğretmen verdiği ifadesinde kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti.

Öğretmen ifadesinde şunları söyledi;

“Öğrenciler bana okul müdüründen korktuğumu söylüyorlardı, bunu ideolojik düşüncelerim için de kullanıyorlardı. Müdür ile ideolojik düşüncelerim farklıydı, okul müdürü de kendisinden korktuğumu bizzat söyledi. Bu durum zoruma gittiği için tek kişilik bir eylem planladım, o öfkeyle gerçekleştirmiş olduğum bir olaydır.”

İfadesi alınan öğretmen Şafak A tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haber içeriği Milliyet’ten alınarak düzenlenmiştir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM