Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz için Tunceli’de binlerce kişi yürüdü

CHP Tunceli İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Necmettin Yılmaz öğretmenimizin şehit edilmesi ile ilgili yürüyüşe binlerce kişi katıldı.

Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz için Tunceli’de binlerce kişi yürüdü

Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz için Tunceli’de binlerce kişi yürüdü

Haziran ayında memleketine giderken Tunceli-Pülümür yolunda kaçırılan Necmettin Yılmaz öğretmenimizin şehit edildiği Tunceli Valiliği tarafından bir ay sonra açıklanmıştı. Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın şehit edilmesi TBMM gündemine de taşınmış CHP Milletvekili mecliste Necmettin Yılmaz öğretmenin resmi ile konuşma yapmıştı.

NECMETTİN YILMAZ İÇİN YÜRÜDÜLER

Tunceli’de düzenlenen Teröre lanet yürüyüşü Türk Bayrakları ile gerçekleşti. Yürüyüşe Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci, CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, CHP İl Başkanı Rıza Güder ile Tunceli İli mülki idare amirleri, kurum müdürleri, çalışanlar ve vatandaşlar katıldı.

CANSIZ BEDENİN BULUNDUĞU YERE GİTTİLER

Terör örgütü pkk tarafından şehit edildikten sonra Pülümür çayına atılan Necmettin Yılmaz öğretmenimizin cansız bedeninin bulunduğu yere giden katılımcılar Pülümür çayına oradan karanfiller attılar. Orada bir konuşma yapan CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol terörü ve teröre destek verenleri lanetlediklerini açıkladı. Erol, Necmettin öğretmene sahip çıkılamadığı için özür dilediklerini ifade ederken, Necmettin Yılmaz’ın evlatları, onurları olduğunu vurguladı ve bu acının tarifi olmadığını belirtti. Artık evlere ateş düşmemesini temenni ettiklerini belirten Erol, artık evlere ateş düşmesin kahrolsun terörizm dedi.

Necmettin Yılmaz öğretmenin şehit edilmesi ile ilgili Tunceli’de yapılan yürüyüşün resimleri için Tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM