Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz´ın kabrini öğrencileri ziyaret etti

Şehit öğretmenimiz Necmettin Yılmaz’ın öğrencileri öğretmenimizin ailesini ziyaret etti. Şehidimizin kabrini de ziyaret eden öğrenciler gözyaşlarını tutamadı. Necmettin Yılmaz öğretmenimize ait kişisel eşyalar da öğrenciler tarafından ailesine teslim edildi.

Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz´ın kabrini öğrencileri ziyaret etti

Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz´ın kabrini öğrencileri ziyaret etti

Haziran ayında terör örgütü tarafından kaçırılan ve şehit edilen Necmettin Yılmaz öğretmenimizin kabrini öğrencileri ziyaret etti. Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu ile birlikte Necmettin öğretmenimizin öğrencileri şehit öğretmenimizin annesini ve babasını ziyaret etti. Daha sonra öğretmenimizin kabrine giden öğrenciler burada göz yaşlarına hakim olamadılar.

ÖĞRENCİLERDEN ZİYARET

Tunceli Pülümür karayolunda kaçırılan ve yaklaşık bir ay kendisinden haber alınamayan Müdür Yetkili Sınıf Öğretmeni Necmettin Yılmaz terör örgütü tarafından şehit edilmişti. Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan iş birliği ile şehit öğretmenimizin öğrencileri ve öğretmenimizin çalıştığı köyden birkaç veli öğretmenimizin kabrini ve ailesini ziyaret etti. Ziyarette öğrenciler Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın anne ve babasının ellerini öperken, öğretmenin köy lojmanında bulunan kişisel eşyaları da ailesine teslim edildi.

Şehit Öğretmen

Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Demirkapı köyünde öğretmenin ailesini ziyaret eden öğrenciler ile aile arasında duygu dolu anlar yaşandı. Öğretmenlerinin resmine sarılan öğrenciler ağladılar.

BAYRAK TESLİM EDİLDİ

Okula en son bayrak şehit öğretmen Necmettin Yılmaz tarafından asıldığı belirtilirken Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu ve öğrenciler Necmettin Yılmaz tarafından göndere çekilen bayrağı ailesine teslim etti. Öğretmenimize ait diğer kişisel eşyalarda ailesine teslim edildikten sonra şehit öğretmenimizin kabri ziyaret edildi.

Eşyalar
OKULDAN TOPRAK GETİRDİLER

Öğrenciler okul bahçesinden getirdikleri toprağı öğretmenlerinin kabrine serperlerken gözyaşlarına boğuldular. Öğretmenlerinin mezarına gül bırakan öğrenciler şehit öğretmenimizin ailesi ile vedalaştıktan sonra köyden ayrıldılar.

Öğrenci Ziyareti

Şehit öğretmenimizin ziyaretine okuldan 7 öğrenci, Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, öğretmenimizin görev yaptığı köyden komşusu ve bazı yöneticiler katıldı. Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut Olgun’da ziyarette yer aldı.

ogretmenlericin.com olarak Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu öncülüğünde gerçekleştirilen bu anlamlı ziyaret için teşekkür ederiz. Bu vesile ile şehit öğretmenimizi tekrar rahmetle analım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM