Şehit olan Necmettin Yılmaz öğretmenimiz son yolculuğuna uğurlandı

Tunceli’de şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz son yolculuğuna uğurladı. Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın cenazesinde duygu dolu anlar yaşandı. Öğretmenimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

Şehit olan Necmettin Yılmaz öğretmenimiz son yolculuğuna uğurlandı

Şehit olan Necmettin Yılmaz öğretmenimiz son yolculuğuna uğurlandı

Haziran ayında memleketine giderken Tunceli-Pülümür karayolunda kaçırılan Necmettin Yılmaz öğretmenimiz terör örgütü pkk tarafından şehit edilmiş, cansız bedeni Pülümür çayı kenarında bulunmuştu. Cansız erkek bedeninin Necmettin Yılmaz öğretmene ait olup olmadığı konusunda yapılan DNA araştırmasının sonucu öğretmenimizin şehit olduğu Tunceli Valiliği tarafından açıklanmıştı.

SONSUZLUĞA UĞURLANDI

Necmettin Yılmaz öğretmenimiz bugün Gümüşhane’de düzenlenen cenaze töreni ile birlikte defnedildi. Öğretmenimizin cenazesinde acılı ailesine Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz başsağlığı iletti. Necmettin Yılmaz öğretmenimizin cenazesine Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık bakan düzeyinde katılırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın taziye mesajı İsmet Yılmaz tarafından aileye iletildi. Cenaze törenin ayrıca Memur-Sen eski Genel Başkanı olan TBMM Meclis İrade Amiri ve AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, Gümüşhane Valisi, Trabzon Valisi, Milletvekilleri, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı, Gümüşhane Belediye Başkanı, Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile çok sayıda vatandaş katıldı.

AĞLAMAYACAĞIZ, SEVİNDİRMEYECEĞİZ!

Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın kız kardeşi cenaze töreninde tabuta sarılarak “Seninle gurur duyuyorum, hainleri sevindirmeyeceğiz, ağlamayacağız.” dedi. Gümüşhane’nin Torul ilçesinde Hükümet Konağı önünde saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Necmettin Öğretmenimizin özgeçmişinin okunmasından sonra, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bir konuşma yaptı. Konuşmada acısını ifade eden Bakan Yılmaz, “Ölüm mutlak bir gün herkesin kapısını çalacak ne bir dakika ileri gidebilir ne bir dakika geri kalır. Ecel geldikten sonra ölümün vadesini değiştirebilmek mümkün değildir.” ifadesini kullandı.

Şehit öğretmenimiz Necmettin Yılmaz’a ogretmenlericin.com olarak Allah’tan rahmet diliyoruz. Ailesine sabır dileriz. Mekanın cennet olsun öğretmenim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM