Sendika ayrımcılığı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü görevden alındı

Özellikle son dönemlerde sendika ayrımcılığı konusunda öğretmenler başta olmak üzere tüm MEB çalışanları, personeli rahatsız. Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Hüseyin Erdoğan’ın da sendika ayrımcılığı yaptığı belirtildi. Erdoğan hakkında gelen şikayetlerden dolayı görevden alındığı düşünülüyor.

Sendika ayrımcılığı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü görevden alındı

Sendika ayrımcılığı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü görevden alındı

2014 yılında vekaleten Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Hüseyin Erdoğan görevden alındı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmadan önce Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü olan ve Atatürk İlköğretim Okulu müdürlük görevine de bir ay önce getirilen Erdoğan’ın ilçe milli eğitim müdürü olarak görev yaptığı sürede sendika ayrımcılığı yaptığı iddia edildi.

YEREL BASIN SEVİNDİ

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olarak da görev yapmış olan Hüseyin Erdoğan’ın kadrosu aynı ilçede yer alan 75.Yıl Ortaokulu’nda bulunuyor. Çerkezköy yerel basınının haberine göre görevden alındığını bilen Erdoğan’a görevden alınma kararı tebliğ edilmemiş. ogretmenlericin.com olarak Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan’ın görevden alınmasına yerel basının olumlu yaklaştığını farkettik. Geçmiş dönem MEB haber içeriklerini araştırdığımızda Erdoğan’ın görev yaptığı süreçte Türk Eğitim-Sen başta olmak üzere sendikalardan tepki aldığını gördük.

SENDİKA AYRIMCILIĞI YAPIYORDU

Görevden alınan Erdoğan’ın yerine Bilecik’ten bir kişinin ilçe milli eğitim müdürü olarak atanacağı yerel basın tarafından belirtildi. Türk Eğitim-Sen tarafından ekim ayı içerisinde yapılan basın açıklamasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan protesto edilmiş ve sendikal ayrımcılık yaptığına vurgu yapılmıştı. Türk Eğitim-Sen yetkilileri tarafından yapılan açıklamada Hüseyin Erdoğan’ın kendisinin görüşünden olmayanlara kan kusturduğuna dikkat çekilirken İlçe Milli Eğitim Müdürünün bu tutumundan dolayı hem yazılı hem de sözlü olarak kendisinin defalarca uyarıldığı belirtildi. Velaketen yürüttüğü müdürlük görevinde kalıcı olmaya çalıştığı, kalıcı olmak içinde muhalif kimseyi etrafında istemediği belirtilen Erdoğan gelen tepkiler üzerine görevden alınmış oldu.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

    • İyiyi ve kötüyü, hayrı ve şerri ALLAH tan başka kimse bilemez yorum yaparken had bilmeli insan

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM