Sözleşmeli öğretmenler 3+1 sözünün tutulmasını istiyor

Sözleşmeli öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden 3+1 düzenlemesinin hayata geçirilmesini istedi.

Sözleşmeli öğretmenler 3+1 sözünün tutulmasını istiyor

Sözleşmeli öğretmenler 3+1 sözünün tutulmasını istiyor

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ın twitter üzerinden başlattığı mesaj çalışmasına binlerce sözleşmeli öğretmen destek verdi. Sözleşmeli öğretmenler aylar önce kendileri ile ilgili yapılan 3+1 düzenlemesinin hayata geçirilmesini talep etti.

4+2 YERİNE 3+1 DÜZENLEMESİ

27.05.2019 tarihinde saat 21:00’den itibaren sözleşmeli öğretmenlere verilen 3+1 düzenlemesi sözünün yerine getirilmesi için #MebSözleşmeliSözünüTut hashtagi ile twitter çalışması gerçekleştirdi. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’da yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un 23 Ekim 2018 tarihinde açıkladığı MEB Vizyon Belgesi sırasında yaptıkları açıklamaları hatırlattı. Geylan, sözleşmeli öğretmenliğin 3+1 olarak esnetileceğine dair verilen sözün TBMM tatile girmeden yerine getirilmesini istediklerini açıkladı.

EŞ DURUMU HAKKI ELLERİNDEN ALINACAK

MEB’in 3+1 düzenlemesini hayata geçirmesi ile birlikte 2016 yılında göreve başlayan sözleşmeli öğretmenler Ağustos 2019 mazerete bağlı yer değiştirme tayin döneminde eş özrü isteyebilecekler. Konuyla ilgili açıklama yapan Geylan açıklamasında; “Bu yapılmaz ise 2016 yılında göreve başlayan öğretmenlerin bu yaz döneminde eş durumundan dolayı tayin isteme haklarının ellerinden alınacak.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

 1. insan ailesiyle bütün olur ve devletine faydası dokunur, ailemden ayrıyım ne kadar faydalı olacağım bilmiyorum,
  düzenim yok
  eşim yanımda değil, evliliğim ayrılma noktasına kadar geliyor , eşim kariyerini devam ettirmek istiyor, bende evime bakmakla yükümlüyüm, ne yapalım boşanalım mı meb!!!
  seçimlerde anca hatırlanır olduk
  seçimde de biz sizleri hatırlamayacaz

 2. Eşinden , çocuğundan ayrı bir öğretmen (insan!) olarak bizi bu duruma getiren kişiler ; yaşadığımız durumu siz de tadın. Kadrolularin özür grubu var ama sözleşmelilerin yok!

  Hangi akla, vicdan, ahlaka sığar? Her seçim öncesi malzeme olarak kullaniliyor. Ama sonuç yok! Bizlerle dalga geçiliyor !

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM