Sözleşmeli öğretmenlerin 3+1 düzenlemesi TBMM’ye geliyor

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş yaptığı açıklamada sözleşmeli öğretmenlerin 3+1 düzenlemesinin çıkacağını söyledi.

Sözleşmeli öğretmenlerin 3+1 düzenlemesi TBMM’ye geliyor

Sözleşmeli öğretmenlerin 3+1 düzenlemesi TBMM’ye geliyor

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş tarafından 17.06.2019 tarihinde yapılan açıklamada sözleşmeli öğretmenlerin 4+2 yıl olan düzenlemesinin 3+1 olarak düzenlenmesini içeren kanun teklifinin gün içinde TBMM’ye gönderileceğini belirtti.

MEB’DE 19 MADDELİK KANUN TEKLİFİ

Muş tarafından yapılan açıklamada 19 maddeden oluşan Milli Eğitim Bakanlığını ilgilendiren bir kanun teklifi olduğunu ifade etti. İlkokul birinci sınıfa başlama kayıt yaşının da 66 aydan 69 aya çıkarılacağını açıklayan Mehmet Muş “İlkokula başlamaya yaşı 66 aydan 69 aya çıkartılıyor.” dedi.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER

Sözleşmeli öğretmenleri ilgilendiren en önemli düzenleme olan 3+1 düzenlemesine de değinen AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş açıklamasında “Sözleşmeli öğretmenler görev aldıkları zaman, 4 sene sözleşmeli artı 2 sene de 4 yılın sonunda kadroya geçtikten sonra aynı yerde görev yapmak durumundalar. Bu süreyi 3+1 olarak revize edilmesini teklif ediyoruz.” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş’un açıklaması video;

DİYANET PERSONELİ İÇİNDE GEÇERLİ

Muş yaptığı açıklamada sözleşmeli öğretmenlerin 3+1 düzenlemesinin Diyanet’ta çalışan sözleşmeli personelleri de ilgilendirdiğini açıkladı.

19 MADDELİK KANUN TEKLİFİ

İlgili maddeler;

Sözleşmeli öğretmenler için kanun teklifi
Kanun teklifi

Madde;

Sözleşmeli öğretmenler için kanun teklifi
3+1 maddesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

  1. Merhaba oğlum 30.08.2013 doğumlu prematüre doğduğu için yasitlarindan biraz geri de 2 yıldır kreşe gidiyor kreşte ki pedagogumuz birinci sınıfa başlamasını uygun görmedi ben de başlamasını istemiyorum nasıl bir yol izlemeliyim yardımci olur musunuz

    • Merhaba, size en yakın Rehberlik Araştırma Merkezi ile görüşünüz. Onlardan alacağınız rapor ile sadece kayıt erteletme yaptırabilirsiniz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM