Suçsuz öğretmenlerin göreve iadeleri için intihar etmeleri mi gerekiyor

Meslekten ihraç edilen veya açığa alınan suçsuz öğretmenlerin görevlerine iadeleri için MEB elini çabuk tutmalıdır. Yoksa bu intihar olayı ne ilk ne de son olacaktır.

Suçsuz öğretmenlerin göreve iadeleri için intihar etmeleri mi gerekiyor

Suçsuz öğretmenlerin göreve iadeleri için intihar etmeleri mi gerekiyor

Kamuda binlerce kamu personeli meslekten ihraç edildi. Açığa alınan ve açıkta bekleyen ise binlerce kamu çalışanı bulunmaktadır. İhraçlarda ve açığa almalarda ise en fazla personel MEB‘de yer almaktadır. İhraçlar ve açığa almalarla birlikte 50 binden fazla öğretmen bu soruşturma sürecinden etkilenmiştir. Öğretmenler İçin olarak söyledik, yine söylüyoruz içlerinde suçlu olanlar bizi ilgilendirmiyor, her türlü cezayı çeksinler. Bizim derdimiz içlerinde suçsuz yere bu soruşturmalardan etkilenerek mağdur edilenler.

ÖĞRETMEN İNTİHAR ETTİ

FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan öğretmenlerden olan, Çorum’un Sungurlu ilçesinde bir okulda müdür yardımcılığı yapan 47 yaşındaki Ergülü Yıldız kendisini asarak hayatına son vermişti. Yaşanan bu olaya kadar açığa alınan ve meslekten ihraç edilenler için “HAK EDİYORLAR” diyenler bu olaydan sonra bir adım geri attılar ve canına kıyan öğretmen adına üzüntülerini dile getirdiler. İntihar eden öğretmenin gerçekten FETÖ ile bağı olmuş olsa intihar eder miydi? Bizce etmezdi. Ergülü Yıldız’ın hayatına son vermesinden sonra Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk taziye evine giderek ailesine baş sağlığı diledi ve üzüntüsünü dile getirdi. Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

BU SÜREÇ KOLAY DEĞİL! 

Suçsuz olan açığa alınan veya meslekten ihraç edilen bir öğretmen, memur maddi/manevi bir ton olumsuzluk yaşıyor. Maddi sıkıntı ile mi uğraşsın yoksa kendisinin içine düştüğü duruma mı yansın. Kendi kardeşinin, akrabasının bile ona bakış açısı değişirken çıkıp nerede iş bulsun, nereden para kazansın? Ev almış olan, araba alan bunların kredisini ödeyen öğretmenin hali içler acısı. Suçsuzların bir an önce göreve iade edilmesi gerekmektedir, yoksa uzayan süreç büyük veballere yol açacaktır. İntihar eden öğretmenler, boşanarak ailesi parçalanan öğretmenler, ailede huzursuzluklar… Saymakla bitmez.

İADELER HIZLANDIRILMALI

MEB kurumlar arasında en farklı ihraçları ve açığa almaları uygulayan Bakanlıktır. İzmir’de açığa alınan öğretmenin durumu ile ilgili süreç Ağrı’da bir öğretmen için uygulanmıyor. Bu ise uygulamada farklılıkların ortaya çıkmasına ve çok fazla mağduriyetlere yol açıyor. Meslekten en fazla ihraç edilen kamu personeli MEB bünyesinde ancak iadelerde de en az iade yine MEB’de yaşanıyor. MEB soruşturma ve inceleme sürecini hızlandırılmalıdır. Suçsuz olanların göreve iadeleri en kısa sürede yapılmalıdır.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

57 yorum

 1. Saçma bir sendikadan dolayı ihraç olmak bana koyuyor.bütün sendikalara girdim çıktım eş dost hatırına ben nasıl vatan haini olabilirim.burdan ilan ediyorum doğum günümde artık yaşamak istemiyorum.22 yıl şerefli ve namuslu bir öğretmenlik yaptim.bu bana yeter herhalde….hakkinizi helal edin saygılar. Allah yar ve yardımcımız olsun……

 2. Tek kriter sadece sendikadan ihraç oldum.Başka hiçbirşey yok.Müdürüm bile bir kuru sendikadan birsey olmaz üzülmeyin hocam demişti.Ama o çok çok nadiren denilen tek kriter nadiri benim.Eşim de sendika ve 2013 ten beri kuruş olmayan bir hesap yüzünden ihraç…Hayatımız alt üst oldu. Arkadaşlarım, komşularım, velilerim hepsi çok üzüldü.Beraber ağladık. Kurunun yanında yaş da gitti dediler. ..Çünkü bizi tanıyorlar…Keşke araştırma soruşturma yapsalardı. Mesleğimi geri istiyorum. Öğrencilerimi geri istiyorum. Okulumun en talep gören öğretmenlerinden biriydim.Mesleğime aşık bir öğretmenim. ..Piskolojik olarak bitmiş durumdayım. ..Gece gündüz dua ediyorum. Aklım almıyor. ..Resmi, yasal bir sendikadan ihraç ..Bari sürselerdi. Çok ağır geliyor. .. Allahım sana güveniyorum

 3. Umarım yasal sendika suc olmaz artık bu yanlış düzen degismeli. Hak icin adalet ve hukuk devleti geregi düzeltin.

 4. Grevden halen açıktayım.Annem 100,babam 90 yaşında.Yüzde 90 gözleri görmeyen babam ağlaya ağlaya gözlerini tam kaybetti.Çünkü grev günü okula gitmiş, gelen iki öğrencimi başka sınıfa yerleştirip babamla ilgilenmek için okuldan ayrılmıştım.Grev var diye de izin almamıştım.Bu günler geçer ama babamın gözleri yeniden görmez…

 5. Evime kadar gelip peşimi bırakmayıp üye yaptıkları sendikadan kime ait olduğunu öğrendiğim anda istifa etmeme rağmen tek ifadem alınmadan ihraç edildim.Atatürkçü Cumhuriyet çi Devlet çi biriyim.Ters olduğum bir yapıdan ihraç edilmek beni perişan etmektedir.bizler sadece nefes alıyoruz.adaletle bir toplum ayakta durur.Bizde ne kadar sağlıklı kalabiliriz bu yapılanlara.17 25 i bırakın doğduğum yıldan araştırılsın.Editörüm sağolun varolun.

 6. İntihar edenler, beni okadar çok korkutuyor ki ,eşime intihar etmezsin değil mi? diye sık sık sorar oldum ,düşünün artık psikolojimizi .Allah razı olsun annelerimizin babalarimizdan bize sahip çıkıyorlar ama inanın 70_ 80 yaşındaki insanları üzmek insanı kahrediyor.Bizim için endiseleniyorlar hakkı olarak ben bile kendim için endişeleniyorum.Ama buraya yazmak,içimi dökmek beni rahatlatıyor.Sizinle dertlesiyorum gibi hissediyorum.Nasil olacak bu filmin sonu!!!!!!

  • Cevaplar İnşirah sûresinde..muhakkak her zorluktan sonra kolaylık vardır. Sabırlı olmamız gerek. Nimetleri veren başka, derdi veren başka değil ki..Yoktan var edip canı verenin hatırına “hasbünallah ve nîmel vekil” deyip yaşamak gerek. Sonu güzel olur inşallah. Sn.editör, yaptığınız iş takdirde şayan. Gerçekten, teşekkür ediyorum. Allah yardımcımız olsun.

 7. Sayın editör
  Yaptığın haber için teşekkürler.13 Ekimde bende açığa alındım. Keşke fetö ve denen pislikle bağımız olsa hiç üzülmeyeceğim. Rabbim bizleri bu pisliğe bulaştıranların belasını versin. Yazık yıllarca çalış devletine hizmet et, sonra birileri fetöcü bu desin iftira atsın suçsuz olan öğretmenler ya ihraç yada açığa alınsın. Rabbime havale ediyorum.

 8. Sayın editor ve sevgili arkadaşlar ben sendika ve bankanın kriter olmaktan çıkacağına inanıyorum.Ama gene de Aıhm e başvuran var mi merak ediyorum.Sizlerden biriniz baş vurdunuz mu.

  • AİHM iç hukuk yolları tüketilmediği gerekçesiyle bir başvuruyu reddetti,dolayısıyla AYM’den red cevabı almadan AİHM’ye başvurmak anlamsız. AYM’de ise çok başvuru oduğundan, bir hayli zaman alacağını tahmin etmek güç değil.

 9. 13 ekimde açığa alındım. Ne sendika. Ne bank asya da hesap ne gazete ne dergi ne sohbet
  Allah bu yanlışloğı yapanların hatasından dönecek hidayet etsin

 10. Ya kardeslerim yok bu sendikadan 1 yil once istifa ettim.yok 6 ay onceden istifa ettim.istifa etmekle sendikadan kalmak suçmu niye uye olduniz niye istifa ettiniz.niye sendikadan kalanlar oldu.bunlar hepsi yasal darbeyi yapan serefsisler kendini suclu hissetmiyor.yasal faliyeti olanlar kendini suclu hissediyor.devlet suclulari yargilasin.sendikaya uye olmak darbe yapti anlamina gelmez.kim bunca ogretmenin vebalune girdi ise acilen bundan donmelidir.

  • Agzina saglik..bunun bir ayi bes ayi bir yili mi var ya..yasal bi sendika.ben istifa da etmedim.alt tarafi sendika dedim..yasal bi durum ne ara suc ve tarih neye göre saçmalık bu ya..rabbim iyi etsin

 11. Eşim altı aylık sendika üyeliği nedeni ile ihraç edildi,arkadaşının ricası üzerine üye olmuş 2014 tede istifası var.Açığı alındı beş yıldır çalıştığım özel eğtim kurumunda önüme dilekçe koydular işimden kişisel nedenlerimle ayrılıyorum bütün hukuki haklarımı almış durumdayım.Hocam emir yukardan geldi biz size ve eişinize kefiliz ama bu soruşturmada kurunun yanında yaşta yanıyor açıklama bu.Ücretli öğretmenlik içinde mebe baş vurdum ücretli öğretmenlik çıktı ama bir okul müdürü onun eşi ihraç onu başlatmayın başınız belaya girer demiş hiç bir söyleyeceğim yok sadece Ahhhhhhhhhh ahhhhhhhhh ahhhhhhhhh ahhhhhhhhh bu ahlar şu anda gökyüzüne çıkıyor zamanı geldiğinde yağmur gibi yeryüzüne yağacak işte o zaman “oh olsun,hepsi vatan haini,yiyecek bulamayıp gebersinler” diyenler ne duruma düşeceksiniz bilemiyorum ama Allah devletimize,Milletimize ,cumhurbaşkanımıza zeval vermesin bu yanlıştan yine onun emriyle dönülecektir bunu herkes görecek.

 12. Yillarca O şeref yoksunu fetoculerin mağduru olduk şimdide bu şekilde magduruz Allah aşkına temizlik kime yapılıyor ben anlamadim. yeter uyanın gerçek fetoculer içinizde oyuna getiriyorlar onların peşine düşün yazıklar olsun

 13. Sayın editör haber için teşekkürler bende 14 ekimde açığa alınan ama suçum ne hala öğrenemeyen bir öğretmenim .Bir haber yapmak için illaki birinin ölmesi mi gerekiyor bu insanda tıpkı benim ki birlerce öğretmen arkadaşım gibi suçsuzsa (diyelimki suçluyum suçluyuz suçumuzu söylesinler) Bunun vebali sizede bizler potansiyel suçlu gören sendikacılarda madem öğretmenler le ilgili milleti aydınlatıyorsunuz haber yapın 2400 kişi alındı o dönemde kimin ne suçu varsa çağrılsın suçun şu denilsin korkmayın haber yapın burda güçlünün yanında olmak güzel ya Allah’ın karşında hesap vermek. size Öner’im özellikle 2400 yani 12-13-14ekimde açığa alınan öğretmenlerin açıkta olmasının sebebine bakın orda burna pis kokular geliyor…

 14. Eşimde 14 Ekimde açığa alınan büyük çoğunluğunun hiçbir kritere uymadığı ve neyle suçlandığımızı bile haala öğrenemeyen 2400 kişilik gruptan olduğunu belirtmek istiyorum umarım bu durum bi an önce son bulur ve masumluğumuz acilen açığa çıkar.

 15. 48 gündür sebepsiz, mesnetsiz, hiç bir delil olmadan açığa alınmış, yanlışın düzeltilmesinı bekleyen bir öğretmenim. Sadece ve sadece gerçeğin ortaya çıkarılmasını istiyorum. Abdestimden şüphem yok. Devletler kılıçla kurulur adaletle ayakta durur.

 16. Ben bi öğretmen eşi olarak eşimle yirmibeş yıllık evliliğim boyunca eşimin nekadar dürüst vatan sevdalısı olduğunun bu hainlerden nekadar çok nefret ettiğinin o karanlık gecede ve sonrasında nasıl vatanı için çırpınıp şehit olma arzusuyla nasıl yandığının en yakın şahidiyim, bizi uzaktan yakından tanıyan herkes bu şekilde suçlandığımıza asla inanamayıp ve bu duruma bi anlam verememektedir. Bu yaşadıklarımız gerçekten çok zor anlamsız ve çok acı, hayatımızın hiçbir döneminde asla bunlarla bi ilgimiz alakamız olmamışken bu şekilde vatan hainliğiyle itham edilmek kabullenilemez bir durumdur.Rabbim masumların yar ve yardımcısı olsun.

 17. Bu feto ile hiçbir bağlarımız olmadığı halde hakkımıza girdiler eşim çocuğum ben psikolojik olarak coktum her şey madem belli mesajlar felan bir an önce sonlandırır artık yaaa bizde mi intihar edelim sonra öldükten sonra ihrac da edersiniz adelet istiyoruz

 18. 13 ve 14 ekimde açığa alınan öğretmenlerin hiç bir kriteri yok çünkü fetö ile alakaları yok acilen
  İade edilmeleri gerekir

 19. 14 ekimde açığa alındım. Zerre kadar ilgim alakam yok. Derhsane, ev, sendika, banka, bağış, dernek, gazete,dergi, sohbet, muhabbet hiçbir şeyim yok. Hayatımda kapılarına basmadım. Byloku rüyamda bile görmedim. Hiç sebepsiz 45 gündür bekliyorum. Yazıktır,günahtır.

 20. 5.sınıfa giden oğlum sürekli gittiğimiz oto tamircisine gidip ogleden sonra gelip yardım edeyim babam is bulamıyor kaç lira verirsin demiş ben ne yaptım allahım ne suç işledim yasal olan sendikaya 6 aylık üyelik ve 2014 ağustosta ayrıldım Bankasya da rutin bankacılık işlemleri dışında ev araba satıp para yatirmadim 20 yıllık öğretmenim ihraç oldum bazen intiharı düşünüyorum ama çocuklarım aklıma geliyor sabır allahım herkese sabır ver

 21. 672 sayılı KHK ile ihraç edildim. Önce Eğitim-Sen sonra ihraç olana kadar 10 yıl Eğitim-İş üyesiydim. Adıma kayıtlı hatlardan birini yakınım birisi kullanıyordu. O hatta bylock çıktı. Kullanıcı geldi, hattı kendisinin kullandığını söyledi, tutuklandı. Ben birer dilekçe ilişiğinde ifade tutanaklarını valiliğe, MEB Rehberlik Denetleme Başkanlığına, Başbakanlığa; TBMM İnsan Hak. Kom’a, TBmm Dilekçe Kom’a Elden verdim. Halen bir cevap yok. Tek maaşlı bir öğretmenim. 36 yıl hizmetim var. Takdir yüksek vicdanların.

 22. zaman uzadıkça mağduriyet ve sosyal yaralar artıyor inşallah yakında daha kötü haberler almayız

 23. Bir insan nasıl olur da canına kıyar derdim eskiden,hala da aklıma geldikçe dua ile savmaya çalışıyorum bu düşünceyi ama eşim 3.kez sigortasız ve günlük yevmiye ile girdiği işten zorla çıkarıldı, yazı gelmiş KHK ile ihraç edilenlere iş vermeyin diye. Şimdi bu ihraçların %100ü suçludur diyebilen var mı??
  Yoksa, bu insanlarin çalışmasına niçin engel olunur???
  Üniversite mezunu,sınavla atanmış,yıllarını mesleğe adamış bir baba,sırf ailesinin ihtiyaçlarını karşılamak için en zor işleri yapmaya razı ama buna bile izin yok bu ülkede.. Artık bizi yönetenlerin ülkeyi terörden temizlemeye çalıştığına inancım kalmadı. Bence çoluk çocuk demeden toplu olarak ceza vermek en büyük gaye. Bu şartlarda iade beklemek kışta çiçek açmasını beklemek gibi ama on binlerce masum dua ederken hala Rabbimden umudum var ama ruhen bittim artık.

 24. Gerçekten çok acı, gönüllü eyleme katılan dönüyor, ( ki dönsünler, ortada bir suç varsa insanlar yargılansın ama ekmekleri elinden alınmasın, benim ihraç olacak kadar büyük suçum varmış ama ne emliyet çağırdı ne savcı) okul ve kredi çekenler ihraç oluyor, ya bir yerde de adalet olsun, tırnaklarımla işe girdim, Rabbim duysun sesimi…ama 1 kalemde bitti

 25. Mustafa Balbay açıkta olan öğretmenlerden yeni iadeler olacağını söylemiş. Ayrıca bank asya ya sadece 8 Ocak 2014 tarihinde talimatı uyarak hesap açanların irtibatlı olarak değerlendirildiğini belirtmiş. Ben eylül 2014 te hiç birşeyler haberim olmadan bes hesabımda ki aidat kesilmesine diye hesap açtım ve ihraç edildim.sayın editör bu haberin bir gerçekliği var mı?

  • Haberi biliyoruz ancak Balbay’ın amacı FETÖ mağdurları değil. Amaç diğer açığa alınanlar. Araya Bank Asyayı da söylemek için söylemiş.

   • Yine chp bütün ihraç olan veya aciga alinan insanları hep dile getirdi. Darısı dile getirmenlerin başına.

    • eğitim bir seni aradım. Yasal sendikaya uye olmaktan kaynaklı ihraç ile ilgili görüşünü sordum. Masum görmüyoruz hocam dedi.

     • Neyin i masum gormuyorlar miş?.eğitim bir sen karar mercii değildir.Suc yok birşey yok boş konuşuyor onlar ne yapmisiz açıklasınlar da tüm halk bilsin sucumuzu boş yorum mercilerine karnımız tok.

 26. Bir of çeksem karşıki dağlar yıkılır ey kimsesizlerin kimsesi halimizi sana arz ediyorum

 27. 29 Aralık grev günü okula gidip,gelen öğrencilerimi mağdur etmeyip,başka sınıfa yerleştirdikten sonra okuldan ayrıldım.O gün okula gitmeyen herkese iade,ben hala açıktayım.Ben,eşim ve çocuklarımın örüntüsü bir kat daha arttı…

 28. Allah Razı Olsun Sayın editör her sabah sizin sitenizin haberleri ile bir nebze olsun güne iyi başlıyoruz. İnşallah masumların sesini duyan bir yetkili çıkar.

 29. ALLAHIM senin kulların bizi anlamıyorlar. Biz gariban öğretmen leri darbeci ilan ediyorlar. Hiçbir şeyden haberimiz yokken bizi terörist ilan ettiler. Görevlerimizi elimizden aldılar. Engelli çocuğumla ortada kaldım. Halimi sana arz ediyorum. Bu süreçte bana el uzatanları bahtiyar eyle YA RABBİ.

 30. İstifa edilmiş yasal sendikadan bizi ihraç ettiler. Vatan haini ilan ettiler. Dünün mağdurları biliniz ki ALLAH yaptıklarınızdan haberdardır.

 31. İntihar etmiycem herşeye herkese inat..
  Ben bir ihrac olmuş öğretmen eşiyim. Biz bu örgütün ibadet tabanında bile bulunmuş insanlar değiliz.hayata bakış felsefe vs falan herseyimiz farklı. Eşim birde hep soylenirdi kopya zamanı bunlar yüzünden atanamadım diye falan:)
  Çocuğumuz hasta iken yapışmış eski müdür hocam üye olun falan bisi olmaz neolcak ne korkak çıktın sende diye.esimde olmuş.kizimla 1 sene hastanelerde yattık.o süre zarfında üye tabi.ameliyat ettirdik geldiğimizde hemen istifa etmiş ama nafile.1.5 sene önce istifası var.baska birşey yok.bekliyoruz beklicez yapcak bisi yok.devletimizi seviyoruz küskün değiliz acele iade istiyoruz sadece bu.saygilar

 32. Sayin Editor haksız yere ihraç edilen insanları dillendirdiginiz için size çok teşekkür ederim. Bunun karşılığını ödeyemiyorum.

 33. Açıkta kalmak güzeldir diye demiyorum. O da berbat. En azından bu miktar para alıyorsun. IHRAÇ ta maaşın kesiliyor, 100 gün sonra Sağlık guvencen bitiyor(bu durumda ülkesini seven bir TC vatandaşı olarak,keşke suriyeli olsam da sağlık ihtiyacını karsilayabilsem diyorsun) VE EN KÖTÜSÜ hiç bir suçun olmadığı halde terorist oluyorsun. Ve masum, melek hicbirseyden habersiz zavallı çocukların terorist çocukları oluyor. Hepsi neden oluyor,devletin bizzat izin verdiği yasal olan bir kurumdan istifa ettiğin halde oluyor. Bu acıları anlamayan insanların anlaması için bunu yaşamalarını kesinlikle istemem. Ama Allah büyük

 34. Sayın editör, ihraclarla ilgili yaptığınız haberlerle sesimizi duyurduğunuz için öncelikle çok teşekkür ederim. Sizden bir ricam var: Toplumda şu an illerde kriz masaları kuruldu, ihraclara itiraz dilekçeleri inceleniyor şeklinde yanlış bir algı var, tamamen medyanın yanlış yönlendirmesi ve tabiri caizse toplumun gazını alma amaçlı bir durum bu. Halbuki eylulden beri verdiğimiz dilekçeler hala OHAL bürolarında bekletiliyor. Birkaç ilin OHAL bürosunu arayıp dilekçelerin akıbeti ne oldu diye sorarak bu durumu teyit edebilirsiniz. Yaptığınız haberler gün geçtikçe daha çok kişiye ulasiyor ve ses getirmeye başlıyor. Valiliklere verilen dilekcelerin işleme konulmadığına dair bir haber yaparsanız eğer belki bu yanlıştan dönerler ve incelemeye başlarlar diye düşünüyorum. Aksi halde sesimizi kimseye duyuramayacağız ve bu mağduriyet böyle sürüp gidecek gibi duruyor. Yardımcı olacağınıza inanıyorum. Teşekkür ederim.

 35. Bazen suçsuz insanların eşleri çocukları yaşadıklarını tahmin etmek için empati yapıyorum. Aklıma neler neler geliyor. Çok acı. Bu acıları nasıl müslüman bir iktidar anlayamıyor ya da akla getiremiyor. Sucsuz Insanların haksız yere gunahlarini girildi. Çok üzücü

 36. ALLAH rahmet eylesin.Çok zor bir durum.Zor bi süreç.Hak ediyor diyenlere de nasip etsin yüce RABBiM.Belki masum insanları karalamak ne demekmis o zaman anlanlar.

 37. Umarım Devlet yetkililerinin danışmanları sendikanın açılışının hükümetin döneminde olduğu, MEBin 81 ile sendikayı duyurduğu ve bu kurumun yasal olduğunu basit bir dille açıklanır. MEB Bakanımız sanırsın Finlandiya Bakanı. Egitimde hiçbir sıkıntı yok diyor. Öğretmen bi de istifa ettiği halde ihraç ediliyor. Yarın öbürgün Başka bir iktidar döneminde eğitim bir senliler ihraç edilse bu doğru bi davranış mı olur. Hayret bir şey

  • Evet ebs liler başka bir hükümet gelirse açığa alınmalıdır. Gönül bağı olan,pkk lı olanlar,iltizam ya hut irtibatlı olanlar derhal tespit edilmeli ve ihraç edilmelidir. Çünkü En Çok fetö ebs de..pkk lı da En Çok orda bence. Adamlar tüm meb kadrolarını eleb geçirmiş fetö gibi. Ebs li değilsen meb teb yükselmen Allaha kalıyor..

 38. Allahım kolay mı? Bu kadar insanın onca yıllık emeğini sırf yasal olan kağıt üzerinde gösterilen bir sendika veya ucuz kredi verdiği için yada azıcık parası orada diye heba edilen bu hayatlar MEB başındakiler bu vebal sizin boynunuzda. Hocamızın suçunu açıklamak en büyük sorumluluğunuz .toplumda derin yaralar açıyorsunuz.sucsuz insanlari suçlu ilan ettiniz .Of ki Of Allah tahsilatını hafiflrtsin.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM