Tekin; ders saatleri azalacak, bu durumdan bazı öğretmenler hoşlanmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin katıldığı konferansta açıklamalarda bulundu. Tekin haftalık ders saatinin fazla olduğunu vurgularken, ders saatinin düşeceğini ve bu durumdan bazı öğretmenlerin rahatsız olacağını belirtti.

Tekin; ders saatleri azalacak, bu durumdan bazı öğretmenler hoşlanmayacak

Tekin; ders saatleri azalacak, bu durumdan bazı öğretmenler hoşlanmayacak

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin Milli Eğitim Bakanlığının önümüzdeki günlerde hayata geçirmeyi düşündüğü proje ve uygulamalar hakkında açıklamalarda bulundu. Müsteşarın en dikkat çekici açıklaması ise haftalık ders saatleri üzerinde yapılmasını planladıkları değişiklik oldu. Haftalık ders saatinin fazla olduğunu belirten Tekin ders saatlerinin 45-46 saatten aşağı düşürüleceğini açıkladı.

ÖĞRETMENLER MEMNUN OLMAYACAK

Haftalık ders saatinin fazla olması ve haftalık ders saati üzerinde yapılacak değişiklikler nedeniyle bazı öğretmenlerin bundan hoşlanmayacağını düşündüğünü belirten Müsteşar Yusuf Tekin, öğretmenler hoşlanmasa da bunu yapmak zorunda olduklarını vurguladı. MEB olarak müfredat içeriğinin değiştirileceğini ve müfredatın hafifletileceğini açıklayan Tekin, Mart 2017’de hayata geçirilmesini planladıkları üç uygulama olduğunu belirtti. Birinci uygulama olarak müfredatın hafifletileceğini, ikinci olarak haftalık ders saatinin azaltılacağını, üçüncü olarak da Değerler Eğitimi konusunun müfredata ekleneceğini açıkladı. Planladıkları bu uygulamaların Talim ve Terbiye Kurulu tarafından 2017 Mart ayı gibi onaylandıktan sonra yürürlüğe girebileceğini açıkladı.

YABANCI DİLDE PİLOT PROJE

MEB Müsteşarı, 5.sınıflarda uygulamaya koyacakları yabancı dil ağırlıklı müfredat için 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında 600 civarı okulda pilot proje olarak uygulayacaklarını açıkladı. 5.sınıf müfredatı için açıklama yapan Yusuf Tekin, beşinci sınıflarda 20 saat İngilizce, 10 saat Türkçe dersi olacağını belirtti. İngilizce ve Türkçe dersinin yanında bir iki saat müzik, görsel sanatlar derslerinin de olmasını düşündüklerini açıkladı.

BAŞKANLIK SİSTEMİ

Müsteşar Doç. Dr. Yusuf Tekin Aksaray Üniversitesi’nde düzenlenen, “Başkanlık Sistemi ve Kuvvetler Ayrılığı Sistemi Tartışmaları” konferansında Başkanlık sistemi konusuna da değindi. Tekin, karşımızda hep bir sorumlu görmek isteyen toplum olduğumuzu belirterek, toplumsal algılarla bunun değerlendirilmesi ve ona göre bir tanımlama yapılması gerektiğini açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. sayın müsteşarım ikisi’de aktif sene girip çıkıyor biri geri göreve dönüyor öbürü dönmüyor nasıl oluyor aklımız almıyor Allah aşkına madem herkes aynı değerlendirilsin adam gazeteyi yıllarca aldı yardım topladı kurban topladı adam 3 ay aktif sene girmiş çıkmış 6ay 1 yıl darbeden 1 yıl önce çıkmış adam ihraç ediliyor baylock yok

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM