TEOG sonuçları açıklanıyor, öğretmenle sözleşme süresi bir yıl

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, MEB personelleri arasına yeni katılacak olan sözleşmeli öğretmenlerin maaşları konusunda ve TEOG sonuçları hakkında açıklama yaptı.

TEOG sonuçları açıklanıyor, öğretmenle sözleşme süresi bir yıl

TEOG sonuçları açıklanıyor, öğretmenle sözleşme süresi bir yıl olacak.

Açıklamalar Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan geldi. Bakan Yılmaz, TEOG sonuçlarının bugün gün içerisinde açıklanacağını vurguladı. Sözleşmeli öğretmenlerin sözleşme süreleri ve sözleşmeli öğretmen maaşları hakkında açıklamalarda bulundu.

TEOG SONUÇLARI

Binlerce öğrencinin merakla beklediği TEOG sonuçlarında artık sona gelindi. TEOG tercih sonuçları Yılmaz’ın açıklamasına göre bugün (11.08.2016) tarihinde açıklanacak. TEOG Tercih Sonuçlarını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ 

TEOG tercih yerleştirme sonuçları açıklandığı zaman yukarıdaki linkte aktif olacaktır. TEOG yerleştirme tercih sonuçları sonrası öğrencilerin nakil süreci başlayacak. TEOG nakil işlemleri öncesi boş kontenjanların ilan edilme tarihi 15.08.2016. TEOG boş kontenjan ilanından sonra TEOG birinci nakil işlemleri başvuru tarihleri, 15-19.08.2016, TEOG ikinci nakil işlemleri başvuru tarihleri 22-26.08.2016, TEOG üçüncü nakil işlemleri başvurusu 29 Ağustos-2 Eylül 2016 tarihleri süresince yapılacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER

Bakan İsmet Yılmaz, sözleşmeli öğretmen ataması hakkında ve sözleşmeli öğretmen özlük hakkı konusunda da açıklamalarda bulundu. Yılmaz açıklamasında sözleşmeli öğretmenlerin maaşlarının kadrolu öğretmen maaşlarından farklı olmayacağını ifade ederken, sözleşmeli öğretmen maaşı ile kadrolu öğretmen maaşının aynı olacağını vurguladı.

2016 yılı sözleşmeli öğretmenlik müracaatları Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi, Sınavı (ÖABT) gerektirmeyenler için 08.08.2016 tarihininde başladı. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi, Sınavı (ÖABT) gerektiren alanlar için 2016 yılı sözleşmeli öğretmenlik müracaatları 05.09.2016 tarihinde başlayacak.

Sözleşmeli öğretmenlik başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

SÖZLEŞME SÜRELERİ

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıklamasında sözleşmeli öğretmenlerin sözleşme sürelerinin bir yıl olacağını ifade etti. Sözleşmeli öğretmenler ile bir yıllık sözleşme imzalanacak. Sözleşmeli öğretmenlerin özlük hakları ile kadrolu öğretmenlerin haklarının aynı olacağını ifade eden Yılmaz, maaş konusunda da bir ayrım yapılmayacağını belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM