Tokat Valisi Ozan Balcı öğretmenlere binlerce kitap hediye etti

24 Kasım öğretmenler gününde öğretmenlere en anlamlı hediye Tokat Valisi Ozan Balcı tarafından verildi. Vali Balcı il genelindeki binlerce eğitimciye kitap hediye etti.

Tokat Valisi Ozan Balcı öğretmenlere binlerce kitap hediye etti

Tokat Valisi Ozan Balcı öğretmenlere binlerce kitap hediye etti

26 Ekim 2018 tarihli ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile atandığı Tokat Valiliği görevine 5 Kasım 2018 tarihinde başlayan Vali Ozan Balcı eğitim camiası tarafından çok sevildi. Tokat Valisi Balcı il genelinde görev yapan binlerce öğretmene 24 Kasım Öğretmenler günü için kitap hediye etti.

TOKAT VALİSİNDEN ANLAMLI HEDİYE

Tokat eğitim camiası Tokat’ta bir ilkin gerçekleştirildiğine şahit oldu. Vali Dr. Ozan Balcı Tokat’ta 12.358 adet kitap hediye etti. Kitaplar kütüphanelerde özenle paketlendi ve ilçe, belde, köy, mezra ve merkez özel okullar ile devlet okullarında görev yapan öğretmen, memur, hizmetli, şef, uzman, işkur elemanı, ücretli sigortalı öğretmen, idareci, müfettiş, mühendis ayırt etmeden eğitim camiasından tüm herkese ayrı ayrı gönderilerek hediye edildi.

VALİ EĞİTİMCİLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Vali Ozan Balcı hediye ettiği kitaplarla birlikte yayınladığı “Bilginin taşıyıcısı, milletimizin ve memleketimizin yüz akı siz değerli öğretmenimin ‘Öğretmenler Gününü’ kutlar, sağlık ve başarı dilerim.” ve “Eğitim öğretimin bir neferi olarak eğitim camiasına sunmuş olduğun katkılardan dolayı teşekkür eder, okumanın her daim hayatında olması temennisiyle sağlık ve başarı dilerim.“ mesajları ile eğitimcilerin 24 Kasım öğretmenler gününü kutladı.

VALİ GÖNÜLLERDE TAHT KURDU

Vali Dr. Ozan Balcı’nın hediyelerini alan öğretmenler ve eğitim çalışanları teşekkürlerini sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla dile getirdi ve Vali Balcı’ya teşekkür ettiler.

Vali Ozan Balcı'ya teşekkür
Vali Balcı’ya teşekkür

Unutulmayan hediyelerin başında kuşkusuz kitaplar gelir. Çünkü kitaplar insanların hatıralarında ve beyninde en çok yer edinen varlıklardır. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı nasıl yetiştirirsek gelecek yıllar öyle olacaktır. Öğretmenler olarak güzel ülkemizin geleceği biz öğretmenlerin ellerinde. Cehaletten uzak, düşünebilen, sorgulayabilen bireyler yetiştirmek için; okuduklarımızı anlayacak şekilde bol bol kitap okutmalı ve okumalıyız. Okuttuğumuz kitaplar yolumuzu aydınlatmalı, her açılan kapıda bambaşka dünyalara geçivermeliyiz. Okuma ihtiyacını kazandırmak için de; öncelikle yanmayan bir mumun fitilini ateşlemeliyiz. Şayet; bu mumun fitilini bir kere tutuşturursak; artık o ateş sönmez. Eğer siz karşı tarafa gönül vermişseniz; gönül verdiğiniz kişilerin de gönlünü almış olursunuz. Nasıl ki; Altının değerini sarraf bilirse, bizim de değerimizi siz bildiğiniz için teşekkürler Sayın Değerli Valim Dr. Ozan BALCI.

Veysel KUL

Tokat Valisine teşekkür

DR. OZAN BALCI KİMDİR?

Vali Dr. Ozan Balcı  1974 yılında Ardahan’da doğdu. 1994 yılnda ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Balcı 1998 yılında da Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. İngiltere’de Exeter Üniversitesi, Tarih, Politika ve Sosyoloji Bölümü’nde yüksek lisans yapan Balcı MA derecesi aldı. Çeşitli yerlerde Kaymakamlık ve Vali Yardımcılığı yapan Balcı 5 Kasım 2018 tarihinden itibaren Tokat Valisi olarak görevini yürütmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

24 yorum

 1. çok güzel bir davranış. tebrik ediyoruz. ayrıca valimiz bir sürü proje yapıyormuş tokatta. ancak çalışkan valimizin duyduğumuz projelerinin yararlı olması için okullarda gerçekten çalışkan idarecilere gerek var. çoğu idareciler bu projelerde aktif görev almıyorlar. angarya olarak görüyorlar. yoksa vali beyin tokattaki sanırsam 40 a yakın projesi oludğunu biliyoruz. çalışkan valinin çalışkan idarecilere ihtiyacı var.

 2. Gerçekten cok guzel degerli ve ince bir hediyeydi.kitaplar genellikle farklıydı ve sonrasinda yapilan her bir projede ki ozellikle aklima gelen öğrencilere kitap okuma odullendirme projesi(Kitap Tokat Projesi) ve diş sagligi ile ilgili projelerde gercekten çok degerli.teşekkür ederiz Sayın Valim.bencede Tokat’ın adı gerçekten cok güzel şekilde bir çok kez duyulacak.

 3. çok yakın bir süre içerisinde Tokatın ismini çokca duyacağınızdan emin olabilirsiniz.

 4. SAYIN VALİM,
  HEMŞEHRİM, ARDAHAN LİSESİNDEN SINIF ARKADAŞIM VE KİTAP SEVER BİRİ OLARAK SİZİ TEBRİK EDİYORUM, TEŞEKKÜR EDİYORUM (ÖĞRETMEN İSMAİL YILDIRIM)

 5. SAYIN VALİM,
  HEMŞEHRİM, ARDAHAN LİSESİNDEN SINIF ARKADAŞIM VE KİTAP SEVER BİRİ OLARAK SİZİ TEBRİK EDİYORUM, TEŞEKKÜR EDİYORUM

 6. 2004 yılında Siirt Eruhta kaymakamlık ,benimse ogretmenlik yaptığım donemde bana da ajanda hediye etmisti.Eruha cok buyuk hizmetleri olmuştur.
  Çok kalite bir insandır inşallah çok daha iyi yerlerde görürüz..

 7. Ben dağ köyünde birleştirilmiş sınıf öğretmeniyim.Bu hediyeyi görünce o kadar mutlu oldum ki çok sevindim.İyiki varsınız sayın valim.

 8. Keşke Antalya’nın Valisi olsaydı. Antalya’ya da bekleriz, ihtiyacımız var böyle kişilere

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM