Tunceli Valiliği; Necmettin Yılmaz öğretmenimizin kanı yerde kalmadı

Valilik tarafından yapılan açıklamada şehit edilen öğretmenimiz Necmettin Yılmaz’ın katillerinin öldürüldüğü bilgisi verildi.

Tunceli Valiliği; Necmettin Yılmaz öğretmenimizin kanı yerde kalmadı

Tunceli Valiliği; Necmettin Yılmaz öğretmenimizin kanı yerde kalmadı

Haziran ayında mesleki çalışmaları memleketinde almak için aracı ile görev yaptığı Şanlıurfa’dan Gümüşhane’ye giden Necmettin Yılmaz öğretmen teröristler tarafından kaçırılmış, öğretmenimizden uzun süre haber alınamamıştı. ogretmenlericin.com olarak öğretmenimizin şehit edildiği bilgisini ilk veren haber sitelerinden birisiydik ancak hep inanmak istemedik. yetkililer haftalarca sessiz kaldı ve öğretmenimizin cansız bedeni Pülümür çayı kenarında bulundu.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

07 Ekim 2017 Cumartesi günü Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada 16 Haziran 2017 günü arabası kurşunlanan ve ateşe verilen Necmettin Yılmaz öğretmenimizin kaçırıldığı yerde elde edilen boş kovanların, 20 Temmuz 2017 tarihinde Tunceli-Pülümür karayolunda yapılan operasyonla etkisiz hale getirilen teröristlerin silahlarının balistik incelemesi sonucu bu silahlara ait olduğu belirtildi.

Valilik açıklaması;

Tunceli Valiliği
BALİSTİK İNCELEME TAMAMLANDI

Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada 20 Temmuz günü Tunceli Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan operasyonda etkisiz hale getirilen 6 teröristin üzerlerinden çıkan silahların incelemesinin tamamlandığı ve silahlardan birisinin öğretmen Necmettin YILMAZ’ın şehit edilmesi olayında elde edilen kovanları atan kalaşnikof marka silaha ait olduğu bilgisi verildi.

Öğretmenimizin cenaze töreni

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Çifçibaşı köyünde müdür yetkili sınıf öğretmeni olarak görev yapan Necmettin öğretmenimiz geçtiğimiz yıl ekim ayında atanmıştı. Öğretmenimizin babası Necmettin Yılmaz öğretmenimizin Adıyaman’da görüştüğü bir kız arkadaşı olduğunu ve yaza nişan yapmaya hazırlandıklarını açıklamıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM