Türk Bayrağı’na boyanan kapılar kaldırıldı ayrıca soruşturma açıldı

Denizli’de yer alan bir lisenin koridorlarında yer alan tüm sınıf kapılarının Türk Bayrağı şeklinde boyanması üzerine soruşturma açıldığı belirtildi. Kapılar kaldırılırken yenileri ile değiştirildi.

Türk Bayrağı’na boyanan kapılar kaldırıldı ayrıca soruşturma açıldı

Türk Bayrağı’na boyanan kapılar kaldırıldı ayrıca soruşturma açıldı

Ülkemizde son dönemde yaşanan terör olaylarına halkımızın çeşitli fiilleri ile tepki gösterilmektedir. Bu tepkilerin başında yürüyüşler, basın açıklamaları yer alırken milliyetçilik duyguları ile hareket edenler gerek binasını gerekse de arabasını Türk Bayrağı şeklinde boyamaktadırlar. Bu tür haberleri basında görmekteyiz. Öğretmenler İçin olarak yer verdiğimiz haber ise Denizli’de bir lisede yaşanan soruşturma konusu.

KAPILAR SÖKÜLDÜ, SORUŞTURMA AÇILDI

Denizli’nin ilçesinde bir lisede kapılar Türk Bayrağı görünümü ile boyandı. Koridora açılan sınıf kapılarının tamamı haber resminde gördüğünüz gibi boyandı. Lisenin tüm kapıları boyandı ve tamamı bir hayırsever tarafından değiştirildi. Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz tarafından yapılan açıklamada kapılardan bazılarının lavaboya açılan kapılar olduğu belirtildi. Oğuz yaptığı açıklamada kapıların söküldüğü bilgisini verirken, kapıların bu şekilde değiştirilmesi ve boyanması hakkında da soruşturma açıldığı ifade edildi. Oğuz açıklamasında yaşanan bu durumun Türk Bayrağı kanununa aykırı olduğunu belirtti.

TEPKİ GELDİ

Sosyal medya ve kamu haber sitelerinde ilgili haber hakkında tepkiler gelmeye devam ediyor. Türk Bayrağı kanununun bu şekilde bir projeye uygulanmasına tepki gösteren kişiler il müdürünün açıklamasını olumlu bulmadılar.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM