Türk Eğitim-Sen Şehit olan Necmettin Yılmaz öğretmeni unutmadı

Şehit Necmettin Yılmaz öğretmenimizin babası Hamit Yılmaz Siverek’te oğlunun görev yaptığı okulu ziyaret etti.

Türk Eğitim-Sen Şehit olan Necmettin Yılmaz öğretmeni unutmadı

Türk Eğitim-Sen Şehit olan Necmettin Yılmaz öğretmeni unutmadı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde görev yaparken memleketine giderken kanlı terör örgütü pkk tarafından kaçırılan ve şehit edilen Necmettin Yılmaz öğretmenimiz Türk Eğitim-Sen Siverek İlçe Temsilciliği tarafından gerçekleştirilen organizasyonla tekrar anıldı. İlgili haber metnine geçmeden önce şehit öğretmenimizi ogretmenlericin.com olarak rahmetle anıyor, Türk Eğitim-Sen Siverek ilçe Temsilciliğine böyle anlamlı bir anma için teşekkür ediyoruz.

DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI

Türk Eğitim-Sen Siverek İlçe Temsilcisi Mehmet Şengönül öncülüğünde gerçekleştirilen organizasyonda şehit Necmettin Yılmaz öğretmenimizin babası Hamit Yılmaz Siverek’e geldi. Öğretmenimizin babası Hamit Yılmaz, Çiftçibaşı Mahallesi’ndeki oğlunun görev yaptığı ve isminin verildiği okulu ziyaret ederek. Öğrencilerle ve oğlu Necmettin Yılmaz’ın arkadaşları ile bir araya geldi.

Şehir öğretmenimizin babası Necmettin Yılmaz ve öğrenciler gözyaşlarını tutamazken, Hamit Yılmaz oğlu hakkında şu açıklamaları yaptı;

“Aziz milletime şükranlarımı sunuyorum. İyi ki bu ülkenin, bu memleketin bir evladıyız. Necmettin de bu memleketin bir evladı, vatanına, milletine daha güzel hizmet edebilmek için Şanlıurfa’nın ovalarına gelip, evlatlarımıza daha güzel ilimler, daha güzel günler, aydınlık bir yarın hazırlamak için buralara geldi ve ömrü yetmedi buna. Şahadetle taçlandırıldı. Rabbim tüm şehitlerimizin ve evladım Necmettin’i kabul etsin inşallah. Allah peygamber efendimize komşu eylesin inşallah, vatanımız milletimiz sağ olsun. Biz vatan, millet din uğruna savaşıp ölenlerdeniz. Ben evlatlarımı gözlerinden öpüyorum. İyi ki, bu evlatlarımız var, bu vatanın gelip geçici bir üyesiyiz. Bundan sonraki sahipleri bizim değerli evlatlarımızdır. Bu vatan bunlara emanet. Derslerine çok çalışıp vatanına, milletine, bayrağına bağlı nesiller olarak yetişmelerini rabbimden niyaz ediyorum.”

Hamit Yılmaz tarafından sınıfta yapılan açıklama video;

Resim 1:

Necmettin Yılmaz’ın babası

Resim 2:

Siverek

Resim 3:

Okul ziyareti

Resim 4:

Duygusal anlar

Türk Eğitim-Sen Siverek İlçe Şubesi tarafından şehit öğretmen Necmettin Yılmaz için düzenlenen program daveti;

Şehit Öğretmenimiz

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk