Türk Yıldızlarımız Şehitlerimiz İçin Uçtu

Türk Yıldızlarımız Şehitlerimiz İçin Uçtu Türk Yıldızlarımız Şehitlerimiz İçin Uçtu 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yılı dolayısıyla Gelibolu Yarımadası’ndaki Şehitler Abidesi’nde tören düzenlendi. Törende, Türk Hava Kuvvetleri akrobasi timi “Türk Yıldızları” gösteri uçuşu yaptı. Türk Yıldızları Anma Uçuşu Gösteriden sonra bu videoyu Youtube hesabında paylaşan Türk Yıldızları videonun altına da bir […]

Türk Yıldızlarımız Şehitlerimiz İçin Uçtu

Türk Yıldızlarımız Şehitlerimiz İçin Uçtu

Türk Yıldızlarımız Şehitlerimiz İçin Uçtu

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yılı dolayısıyla Gelibolu Yarımadası’ndaki Şehitler Abidesi’nde tören düzenlendi. Törende, Türk Hava Kuvvetleri akrobasi timi “Türk Yıldızları” gösteri uçuşu yaptı.

Türk Yıldızları Anma Uçuşu

Gösteriden sonra bu videoyu Youtube hesabında paylaşan Türk Yıldızları videonun altına da bir not yazdı: “Belgeseli çok yakında yayımlanacak olan ve bizleri de oldukça duygulandıran, “Anma Uçuşu”muz ve şehitlerimizin isimlerinin uçaklarımıza yazılmasının kısa hikayesi”

Video;

Türk Yıldızları Nedir?

Türk Yıldızları, Türk Hava Kuvvetleri bünyesindeki yedinci akrotime verilen addır. Dünya’nın sayılı süpersonik akrotimlerinden biri olan Türk Yıldızları, tüm akrotimler arasında bir defada 1.000.000 kişi üzerindeki bir topluluğa gösteri yapmış tek akrotimdir.

2004 sezonunun ilk gösterisi, 30 Mart’ta Birleşik Arap Emirlikleri eğitim pilotlarının F-5 Harbe Hazırlığa Geçiş Eğitimi Mezuniyet Töreni’nde gerçekleştirildi. Gösteri Türk Yıldızları tarihinde ilk defa 8’li paket olarak uçuldu.

Türk Yıldızları 200. gösterilerini 3 Temmuz 2004 tarihinde Rize halkına sergilemişlerdir. 134. Akrotim Filo Komutanlığı şu anda bünyesindeki 8 pilot ile gösterilerine devam etmektedirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM