Türkiye’de Yaşanan Çocuk Tecavüzleri Dünya Gündeminde

Türkiye’de Yaşanan Çocuk Tecavüzleri Dünya Gündeminde Ülkemizde son dönemlerde yaşanan çocuk tecavüzleri olayı gündemde kalmaya devam ediyor. Türkiye son dönemde çocuk tecavüzleri olayı ile sarsılıyor. Bu olaylar dünya gündemine oturdu. #StopChildRapeInTurkey Türkiye’de yaşanan çocuk tecavüzleri artık dünya gündemine girdi. Türkçesi, “Türkiye’deki çocuk tecvüzlerini durdurun” olan #StopChildRapeInTurkey etiketi sosyal medyada paylaşıma açıldı, Twitter kullanıcıları tarafından bu […]

Türkiye’de Yaşanan Çocuk Tecavüzleri Dünya Gündeminde

Türkiye’de Yaşanan Çocuk Tecavüzleri Dünya Gündeminde

Ülkemizde son dönemlerde yaşanan çocuk tecavüzleri olayı gündemde kalmaya devam ediyor. Türkiye son dönemde çocuk tecavüzleri olayı ile sarsılıyor. Bu olaylar dünya gündemine oturdu.

#StopChildRapeInTurkey

Türkiye’de yaşanan çocuk tecavüzleri artık dünya gündemine girdi. Türkçesi, “Türkiye’deki çocuk tecvüzlerini durdurun” olan #StopChildRapeInTurkey etiketi sosyal medyada paylaşıma açıldı, Twitter kullanıcıları tarafından bu etiket kısa sürede binlerce mesajla yayıldı.

Dakikalar içerisinde birinci sıraya yükselen konu başlığına bir çok tanınan ismin de destek verdiği öğrenildi.

#StopChildRapeInTurkey
#StopChildRapeInTurkey
 Odatv

Peki son dönemde neler olmuştu?

Olay 1: Cansel Buse K. Olayı:

Kayseri’de yaşadığımız vahim olayda lise öğrencisi Cansel Buse K. intihar etmiş, intihara sebep olan ve öğrenciyi taciz ettiği söylenen matematik öğretmeni Bayram Ö. tutuklanmıştı.

Olay 2: Karaman’da Erkek Öğrencilere Tecavüz Olayı:

Geçtiğimiz günlerde yaşanan bu vahim olayda ise Sınıf Öğretmeni erkek öğrencilere tecavüz ve tacizde bulunduğu gerekçesi ile tutuklanmıştı. Öğretmenin 600 yıl hapsi isteniyor.

Olay 3: Bir Taciz Olayıda Bursa’da Yaşandı

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde bulunan Hocailyas Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni M.G.’nin öğrencilere internet üzerinden yolladığı fotoğraf ve mesajlar ile öğrencilerini taciz ettiği anlaşıldı.

Olay 4: Adını Değiştiren Öğretmen 6 Kız Öğrenciye Tacizde Bulundu

Osmaniye iline bağlı Bahçe İlçesi’nde ilkokul 4. sınıf öğrencisi 6 kıza cinsel tacizde bulunan sınıf öğretmeni 53 yaşındaki Barış Ö. tutuklandı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM