Ücretli öğretmen maaşları hakkında Cumhurbaşkanı açıklama yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ücretli öğretmen maaşlarının arttırılması ve gereken iyileştirmenin yapılması konusunda açıklamalarda bulundu.

Ücretli öğretmen maaşları hakkında Cumhurbaşkanı açıklama yaptı

Ücretli öğretmen maaşları hakkında Cumhurbaşkanı açıklama yaptı

Ücretli öğretmenlere kadro açıklaması gündemdeki yerini korurken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ücretli öğretmen maaşlarının iyileştirileceğini ve maaşların arttırılması yönünde çalışma yapılacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında AK parti genel merkezinde düzenlenen programa 24 ilin AK Parti milletvekilleri katıldı.

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN MAAŞLARI ARTACAK

A Haber’de yer alan bilgiye göre ücretli öğretmen maaşları arttırılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaklaşık 46 milletvekiline kahvaltılı toplantıda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ücretli öğretmenlerin maaşlarıyla ilgili de bir düzenlemenin yapılacağının müjdesini verirken bu düzenlemeler içerisinde ücret artışı olacağı da belirtildi.

Ücretli öğretmen maaşlarının arttırılması ile ilgili A Haber videosu;

Ücretli öğretmenlerin ücretlerinin düşük olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı ücret düşüklüğü ile ilgili yapılacak iyileştirme çalışması olacağını söyledi. Ücretli öğretmenlerin mağdur edilmemesi için gereken çalışmanın MEB ve yetkililerce yürütüleceğine değinen Cumhurbaşkanı ücretli öğretmenlere de müjde vermiş oldu.

Bakan İsmet Yılmaz tarafından ücretli öğretmenlere kadro verilmesi hakkında yapılan açıklama videosu;

ogretmenlericin.com olarak ücretli öğretmenleri ilgilendiren bir dizi düzenleme içerisinde ücretli öğretmenlerin sözleşmeli öğretmen olarak atanmaları için yasal düzenlemelerin de olacağını düşünüyoruz. Çünkü dün Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bu yönde açıklamalarda bulunmuştu. Çünkü Bakanın açıklamalarının hemen ertesi günü Cumhurbaşkanının bu yönde yaptığı açıklamalar birbirini desteklemektedir. Önümüzdeki günlerde bu konulardaki ayrıntılar detaylı olarak gün yüzüne çıkacaktır.

1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

  1. Hani ARTMADI ÜCRETLİ ÖĞRETMEN MAAŞI HİÇ HABER YOK. 4 GÜN SONRA MAAŞ ALICAM. HİÇ SANMIYORUM ARTACAĞINI. SÖZÜNDE DUR CUMHURBAŞKANIM. KAÇ GÜNDÜR HABER BEKLİYORUZ. SIRF SİZ DEDİNİZ DİYE GÜVENDİK. HABER YOK YOK YOK

  2. Sayin Cumhurbaşkanımız ve Sayin Bakanımız fars dili edebiyati mezunlarini da inşallah atarsınız. Ümit hic bitmiyor. 2003 ten beri duaların hepsi ayni Allahim o kadrolu ogretmenlerin arasina bizi de kat amin.

  3. Elbette bir gün torpili olmayan c başkanının yakınlarının yakını olmayan, Allah’ın masum kulları da devletine hizmet etmek için kimsenin önünde eğilmeden haklarıyla onurlarıyla atanacakları zamanı bulurlar.Ben sizin Adaletinize güvenmiyorum sizin dininiz de imanınız da menfaattir.Allah garibin hakkını yiyen zalimleri kahr-u perişan eylesin amin amin amin

  4. Sayin bakanim ve Sayın Cumhurbaşkanım 2003 yilindan 2018 yilina kadar bu mucizeyi bekledim.Fars dili ve Edebiyatı mezunu olma ve 28 subat mağduru oldum.Allah aşkına artık atamayı yapin cumle bekleyen ucretlileri atayin icine de beni de katin.Aminnn

    • 770 gun kamuda grev yapan Rum ucretli ogretmenler atansın branş ve mezuniyete bakılmadan ve kpss aramadan cunkü çoğuatanma ümidin kestiğinden kpss ye bile girmiyor hatta bu sene coğu grev almadı makas dusuk veya referansı yok diye

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM