Ülkücüleri FETÖ ve PKK ile aynı kefeye koyan okul müdürü için suç duyurusu

İstanbul’da Ataşehir Esatpaşa Kız İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü olarak görev yapan Selami Yalçın tarafından atılan toplu SMS tepkilere neden oldu. Okul müdürü hakkında Türk Eğitim-Sen gerekli soruşturma, inceleme yapılmasını talep etti. Okul müdürüne tepkiler büyüyor.

Ülkücüleri FETÖ ve PKK ile aynı kefeye koyan okul müdürü için suç duyurusu

Ülkücüleri FETÖ ve PKK ile aynı kefeye koyan okul müdürü için suç duyurusu

Türk Eğitim-Sen İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Halil İbrahim Çakmak tarafından okul müdürü tarafından atılan mesaj sosyal medyada paylaşılmış okul müdürüne Ülkücüler başta olmak üzere çeşitli kesimlerden tepkiler gelmişti. Bugün yapılan açıklamada Türk Eğitim-Sen İstanbul 2 Nolu şube tarafından okul müdürü hakkında işlem başlatılması için resmi başvuru yapıldığı belirtildi.

ÜLKÜCÜLER, PKK, FETÖ, ATEİS, DEİST

Okul müdürü Selami Yalçın tarafından atıldığı belirtilen mesaj;

“MTV’ye yapılan zamma getirilen eleştiriler zinanın suç sayılmamasına, dibe vuran ahlak erozyonuna, ihmal edilip PKK, FETÖ, ÜLKÜCÜ,ATEİST, DEİST örgüt, ideoloji ve akımlara terk edilen gençliğe göz yumulmasına, yöneltilmediğinde partiye en büyük kötülük yapılmış demektir.” 

Gönderilen mesaj ekran görüntüsü;

Müdür Selami Yalçın SMS
TÜRK EĞİTİM-SEN’DEN SUÇ DUYURUSU

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yapılan yazılı başvuruda; “Varlığını Yüce Türk Milletinin bekasına adayan ve ömrü bölücü hainlerle geçen ülkücüleri, bölücü, Türk ve Devlet düşmanları ile aynı kefeye koyma gafletini göstermiştir. Adı geçen şahıs hezeyan içindedir ve tarafsızlığını yitirmiştir. İnsanları siyasi fikirlerine göre ayırmakta ve hatta teröristlerle bir tutmaktadır.” ifadesine yer verilirken okul müdürü tarafından atılan mesajın içeriği paylaşıldı.

Türk Eğitim-Sen

Okul müdürünün Anayasa tarafından güvence altına alınan düşünce ve fikir hürriyeti kuralına aykırı hareket ettiği vurgulanırken yöneticilik vasfı taşıyan birisinin bu şekilde davranmasının yanlış ve hakkı olmadığı açıklandı. Okul müdürünün yöneticilik vasfını kaybettiği ve adil tarafsız hareket edemeyeceği ifade edilen başvuruda okul müdürü hakkında gerekli soruşturmanın yapılması istendi. Soruşturma süresince okul müdürünün müdürlükten alınması ve hakkında adli işlemin başlatılması talep edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Ülkücüleri vatan hainleri,fetö terör örgütü ve ateistlerle bir tutan Selami Yalçın isimli müdür Öğretmenliğe yakışmayan bir davranışta bulunmuştur.Ayrıca Ülkücülere hafif bir özürle geçiştirelemez

  2. Halil İbrahim ÇAKMAK senin gibi tarla kurultayının destekçilerinin ağababaları yeni kurulacak parti ülkücü olmayacak dediğinde niçin sesini çıkarmadın. Seçim öncesi neyin yalakalığı bu?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM